2. prosince 2009 v 1.35, napsala Šárka Škachová • Rubrika: Jak se pečou perníčky?, Z Vaší domácí kuchyněPočet komentářů: 5

Štítky: | | |

Perníkové klenoty od Markéty

perniky od Markety 

Perníčky jako od malérečky peče Markéta a není pochyb, že jí to jde od ruky :-) Napsala k tomu i pěkné povídání, tak její řádky přidávám jako doprovod k úžasnému perníčku a posílám jí velké poděkování, že se do naší soutěže zapojila. V předvánočním kalupu je to od vás všech moc milé, že najdete čas odběhnout od plotny k počítači a své ještě teplé sladké dobroty zvěčnit fotoaparátem a dát možnost nakouknout nám všem ostatním do vaší kuchyně ;-) Díky Markétě & všem šikovným perníkářkám. Máte můj velký obdiv!

Markéta napsala:

Snad dílem náhody anebo hříčkou osudu jsem na Vašich internetových stránkách našla tuto „voňavou soutěž“ a velice ráda bych se taky zúčastnila. Jsem 31-letá mamina, která se od útlého mládí (jen, co drobné ručky získaly patřičnou zručnost) věnuje se zápalem sobě vlastním nejrůznějším ručním pracem. Perníčky se u nás doma pekly vždycky, jako děti jsme strašně rádi mamce „asistovali“, takže Vánoce mám prostě jednoznačně spojené s nádhernou vůní perníku, které se snad nic nevyrovná…

I dnes, kdy peču sama pro svoji rodinu, miluji tuto předvánoční vůni, která se line celým bytem i několik dní. Každý rok peču perníčky 2x, jednu dávku na Velikonoce a dvě dávky na Vánoce. Letos jsem si vyzkoušela vyrobit z perníku jednoduché svícínky na čajové svíčky, a i když nejsem zdatná „malérečka“, myslím,že se docela povedly. Chtěla bych těmito svými dílky ukázat i ostatním neprofesionálním perníkářkám, že jde udělat pěkný perník i velice jednoduše.

Mně taky poklesne brada, když vidím ty neuvěřitelně nádherné, krajce podobné variace na perníčcích … , ale na druhé straně by mi zase bylo líto takovou nádheru „sežrat“ :-)) – a o to jde u perníčků především, ne?

Se srdečným pozdravem a přáním krásných, klidných, pohodových a voňavých Vánoc

Marketa Drbalová

http://marketadrbalova.blog.cz

Reklama

Zde si můžete objednat mou kuchařskou knihu Rande s gurmánkou v české kuchyni.

V případě objednávky na www.titanovepanve.cz uveďte prosím na podporu našeho webu
v políčku pro poznámku heslo "Gurmanka".

5 komentářů k příspěvku „Perníkové klenoty od Markéty“

 1. coco-choc říká:

  Opravdu se jedná o perníkové klenoty :-). Originalita soutěžících nezná mezí a já nemohu než jen obdivovat a doufat, že budu mít příští rok větší prostor (kuchyň) na přípravu (nebo alespoň pokus) perníčků :-).

 2. Madla říká:

  Nádherné svícínky, které mají můj obdiv. Do takové krásy je škoda se zakousnout. Jsou to taková malá mistrovská dílka. No, já jenom zírám :-)

 3. Pivli říká:

  Panejo, nevím, který svícínek bych si vybrala.
  Sešly se tu nádherné příspěvky samých šikovných perníkářek!

 4. toffo říká:

  Jako z pohádky Tisíce a jedné noci …

 5. Gurmánka.cz říká:

  Kousky jako z klenotnictví :-)

Zanechte komentář