Kniha Rande s gurmánkou v české kuchyni

Dovoluji si Vás upozornit na mou novou kuchařskou knihu s názvem Kuchařka ze vsi. K dostání u knihkupců. Více v linku níže.

Knihy DOBROVSKY – Kuchařka ze vsi

Kniha Rande s gurmánkou v české kuchyni JE VYPRODANÁ. Děkuji za Váš velký zájem. Novým objednávkám již není možno vyhovět.

Více info ZDE.

Náhled do knihy

Objednávání

Už za pár dnů můžete mít mou knihu u sebe doma! K objednávce využijte přiložený formulář a vyberte ze dvou možností odeslání knihy:

a) za 290,– Kč na dobírku (poštovné a balné je v ceně)

b) za 240,– Kč platba předem bankovním převodem (údaje pro zaplacení vám budou odeslány potvrzovacím mailem / č. účtu 577437389/0800, variabilní symbol bude přidělen dle čísla objednávky, které vám bude zasláno)

c) pokud máte zájem si knihu vyzvednout jinak, např. osobním odběrem či za jiných podmínek, je možné toto dohodnout přímo s autorkou /viz. kontaktní údaje


Informace – moje stolní kalendáře z domácí kuchyně vycházely pravidelně od roku 2010. Poslední vydaný kalendář byl na rok 2016 a s dalšími výtisky pro rok 2017 již nebylo počítáno. Všechny výtisky starších čísel jsou vyprodány. Děkuji za přízeň a ať se Vám dobře vede.

Vážení čtenáři mého blogu, všechny došlé objednávky potvrzuji i expeduji osobně. Potvrzení očekávejte obvykle do druhého dne. Zásilky jsou odesílány doporučeně.

 


Máte-li nějaké dotazy či přání, můžete je psát přímo do objednávky do kolonky „Poznámka/přání“.

Děkuji VŠEM za zájem o mou knihu i kalendáře a přeji pohodové chvilky u Vašeho prostřeného stolu. S dobrým jídlem je život vždycky voňavější ;-)

Šárka Škachová

www.gurmanka.cz / www.dolcevita.blog.cz

Všechna data chráníme tak, jak to přikazuje Zákon č. 101/2000Sb. o ochraně osobních údajů.

Objednávkový formulář

170 komentářů k příspěvku „Kniha Rande s gurmánkou v české kuchyni“

 1. Helena Hlaváčová říká:

  Dobrý den, Šárko,

  Vaše stránky jsem našla úplně náhodou asi před půl rokem a od té doby se pro mě staly téměř obsesí. Je jen málo „dolce vita“ receptů, které jsme doma ještě neochutnali, a ač ostřílená kuchařka, k velké většině se pravidelně vracím. Krásná grafická úprava stránek a poetické vyprávění o jídle jsou skutečně nadstandardním bonusem.
  Od chvíle, kdy jsem zjistila, že se blíží vydání Vaší kuchařky, pravidelně obcházím knihkupectví…
  Takže děkujeme a jen houšť!
  Helena

 2. Hanka říká:

  děkuji

 3. hadimrcha říká:

  Mám radost, že budu mít vaši knížku, ráda pracuji podle vašich návodů.

 4. Gurmánka.cz říká:

  Děkuji Heleno za velmi milá slova! Ráda se tu potkávám se spřízněnými dušemi, které vědí, že říše gastronomie je skutečně velmi poetická krajina, která očaruje všechny naše smysly :-) Od chvíle, kdy jsem dopsala knihu, mám daleko víc netušených starostí a zbývá mi nějak málo volného času na povídání s přáteli na blogu. Určitě si větší porci času udělám v dohledné době. Zdravím a ještě jednou děkuji! Šárka

 5. Gurmánka.cz říká:

  Hanka & hadimrcha

  Moc vám díky!

 6. viP říká:

  Gratuluji. Čtu Vaše stránky DolceVita pravidelně více než rok a jestli je kniha napsaná stejně svižně jako příspěvky na blogu (jako že určitě je), tak to vidím na kuchařský bestseler. Už vyhlížím balíček :-)
  Komenty píšu málo, dneska nešlo nereagovat. Držím palce, ať se daří.

 7. Tereza říká:

  Dobry den Šarko ci nekdo jiny, kdo jste schopen odpovedet na muj dotaz. Jak dlouho trva, nez kniha dojde? Odjizdim brzy brzy do Nemecka na rok a nevim, jestli se to jeste da stihnout. Mozna pres kamaradku, ktera se tam za mnou stavi… Diky za odpoved.

 8. Gurmánka.cz říká:

  viP :-) Díky

  Jsem ráda, že se tu dnes setkávám na kus řeči i s těmi, kteří tudy projdou v tichosti, ale vracejí se zpět s dobrými pocity :-) Je to velmi potěšující zpráva. O to víc mám dobrý pocit z toho, že má kniha bude bydlet s vámi, tzn. bude v dobrých rukou.

 9. Gurmánka.cz říká:

  Tereza:

  Ahoj Terezko, napiš mi prosím na mail info@gurmanka.cz kdy se chystáš vycestovat a já se pokusím ti knihu doručit tak, abys ji mohla vzít s sebou na cestu :-) Měj se hezky a ozvi se. Díky Šárka

 10. Romanová říká:

  Ako sa dá Vaša kniha doručiť na Slovensko? Mala by som o ňu záujem.
  Tak, ako sú nádherné Vaše stránky aj kniha musí byť super.

 11. Gurmánka.cz říká:

  Romanová: Dobrý den, na váš dotaz odpovím během dne, dnes mám jednání s poštovními úředníky a předpokládám, že na všechny mé otázky najdou uspokojivou odpověď. Dám vědět. Napište mi na info@gurmanka.cz, díky a přeji pěkný den :o)

 12. jindra říká:

  Mám objednáno, už se těším.

 13. Petra Škachová říká:

  Ahoj mami,
  poprvé píši komentář na tvé nové webové stránky. Jak čtu různé komentáře od návštěvníků těchto stránek, stále více si uvědomuji, že tvá kniha je opravdu gurmásnký bestseller. Jsem ráda, že jako jedna z mála budu mít tu čest obdržet tvou první knihu osobně od autorky samotné:-) Už se těším, až vyjde tvá další kniha – např. Rande s Gurmánkou v Exotické kuchyni. Jsem na tebe pyšná a obdivuje tě i několik mých známých tady v Milánu. I když česky neumějí, dívají se s údivem na tvůj web i blog a pochvalují hlavně profesionální fotografie a nápaditost receptů. Pa

 14. Pivli říká:

  Namlsala jsem se na kulajdě v ukázce z knížky. Je to bomba, protože takhle přesně ji děláme v naší rodině už nejméně 3 generace. Moc se mi líbí technické a praktické poznámky ohledně překyselení a tak.
  Protože právě tyhle „doušky“ dělají ze skvělých receptů dokonalé. Nezkušeným kuchařinkám to pomůže a ty zkušenější nad tím pokývají hlavou: jojo, to je přesně ono, tak se to musí, to znám a vzpomínám když se mi právě tohle přihodilo!

  BTW moc hezký a milý komentář od dcerky. :-)

 15. Jarda říká:

  Gratuluji k vydání knížky ! Pravidelně sleduji Vaše recepty a vždy se těším na další. Hlavně mám rád styl vašeho podání a uvedení receptu.Klobouk dolů.

 16. Kateřina říká:

  Dobrý den, Šárko,
  i já patřím mezi více méně pravidelné návštěvníky Vašich inspirativních stránek. Musím uznale konstatovat, že kterýkoliv z Vašich receptů jsem ozkoušela, ten si našel v mojí „kuchyni“ své stále místo. Vede, myslím, řežábek, proto doufám, že ve Vaší knížce jste dala prostor i receptům tohoto kalibru. Už se na ni moc těším! Mějte se pěkně a přeji hodně úspěchů!

 17. Pivli říká:

  Šárko a jsou v kuchařce i Tvé sušenky pro pejsky? Naše Tyluš je zbožňuje a podarovala jsem jimi i několikero dalších pejsků. Hezky do staniolu, s mašličkou. Nádhera!

 18. Gurmánka.cz říká:

  Pivli :-)

  Máš pravdu, že nejlepší recepty jsou ty, které přežily generace. Je tolik „moderních“ receptů na pravou kulajdu, ale těch starodávných a primitivně jednoduchých se jen tak člověk nedohledá. Ohledně kulajdy jsem si uspořádala skvělou hitparádu z receptur místních kuchtiček babiček. Kde jinde by se měla nejlepší jihočeská kulajda, když ne v chaloupce u jihočeského lesa? Jsem ráda, že na kulajdu máme stejný názor a stejný recept ;-)

 19. Gurmánka.cz říká:

  Moje Petruško :-)

  Těším se na tebe holka moje! Víš proč jsem ti napsala kuchařku? Abys mohla pohodlně doplňovat vzdělání ze zameškaných hodin v maminčině kuchyni :-) Když si představím, jak jsem ti občas psala receptury smskami, bude tento způsob pohodlnější, no řekni?

  Ty mě umíš tak krásně pochválit, že se až červenám! Probereme to už brzy v Praze, moc se těším. Mamka

 20. Gurmánka.cz říká:

  Jindra :-) Potěšení na mé straně!

 21. Gurmánka.cz říká:

  Jarda :-) Díky! Když Vy klobouk dolů, tak já poklonu (za galantní slova).

 22. Gurmánka.cz říká:

  Kateřina :-)

  Snažila jsem se výběr uspořádat tak, aby si vybral podle chuti každý něco dobrého. Ale jak už to tak bývá, trefit se všem do chuti je téměř nemožné, tak jsem sama zvědavá, jak se to podařilo.

 23. Gurmánka.cz říká:

  Pivli :-)

  Sušenky pro pejsky jsou u nás momentálně tabu, protože hafani tak zlobí, že si nezaslouží ani chlebovou kůrku :-) Do knížky jsem si psí laskominu dát nedovolila, ale za receptem si taky stojím! Já jsem jim na ty sušenky potají chodila :-)

 24. Pivli říká:

  Já taky. Aby ne, byly ze samých dobroučkých věcí. :-)
  BTW: bude nějaký veřejný křest nebo autogramiáda?

 25. Gurmánka.cz říká:

  Pivli :-) Něco naplánuji. První křest je takový obchodní počin s realizačním týmem, ale potlach s příjemnými návštěvníky samotného foodblogu by byl prima nápad. Až se trochu zklidní klima kolem mě, něco ráda vymyslím.

 26. Shira313 říká:

  Rada sa ešte raz pridávam k zástupu blahoželajúcich :o)
  Je to famózny kulinársky počin a vešmi sa na knihu teším.

  Ale tak ako pani Romanová, bývam na Slovensku a mám teda rovnakú otázočku, ako sa môžem k Vášmu dielku dostať?

  Ďakujem vopred za odpoveď a želám pekný víkend

 27. Gurmánka.cz říká:

  Shira313 :-)

  Děkuji za milé přání Shiro, našla jsem od tebe email ve schránce, tak dnes ti podám informace v odpovědi. Omlouvám se, včera jsem byla pracovně mimo kancelář, tak mám dneska pracovní pohotovost a všechno se pokusím vyřídit. Přeji pěkný víkend a ještě jednou díky!

 28. Mirka říká:

  Šári, tak objednáno, už se moooc těším a opravdu ta tvoje kuchařka přišla v pravý čas – jo a říkala jsem to mému muži a jemu tyhle věci většinou jdou tak nějak kolem uší. No ne tak u tebe, zpozorněl a viditelně se těšil, co dobrého podle tebe zase ukuchtím:)

  Mirka (Diny)

 29. anettka.ch říká:

  Dobrý den Šárko,
  včera mi přišla Vaše kuchařka… je perfektní… už se těším na víkend až z ní začnu něco vyvářet…:))
  mockrát Vám děkuji..

 30. Gurmánka.cz říká:

  Mirka :-)

  To mě těší! Kuchařka je vždycky nebezpečná literatura, já nikdy do žádné nevydržím dlouho koukat – hned mám chuť na něco dobrého, tak snad vám v té mé něco padne do oka i do chuti :-)

 31. Gurmánka.cz říká:

  anettka.ch :-)

  Jsem ráda, že se pošťáci neloudali a kniha je ve správných rukou. Díky za pěknou pochvalu :-)

 32. Eva říká:

  Dobrý večer, Šárko. I když mám doma spoustu časopisů a knih o vaření, Váš blog miluju a vyzkoušela jsem už mnoho receptů. Rozhodla jsem se Vaši knížku objednat a udělat si tak malou radost. Děkuji moc. Už se těším, až zase něco vyzkouším :-)

 33. Gurmánka.cz říká:

  Dobrý večer Evo, díky za důvěru v mou knihu a za všechny návštěvy na blogu. Už se těším, až si zase najdu čas na psaní nových článků :-)

 34. vlasta říká:

  Dobrý den, paní Šárko,
  lze Vaši knihu sehnat i v knihkupectví?? Ráda bych ji koupila pro naši obecní knihovnu. Moc děkuji za odpověď

 35. Gurmánka.cz říká:

  Dobrý den paní Vlasto,
  v současné době by kniha měla být v síti knihkupectví Kanzelsberger a v Praze v Neoluxoru (na Václavském náměstí je určitě). Dokonalý přehled nemám, ale s těmito prodejními místy mám smlouvu a knihu odebrali ve větším počtu. Pokud se vám ji touto cestou nepodaří sehnat, obraťte se na mne a ráda to s vámi vyřeším jinou cestou. Je možný i osobní odběr, ale nevím odkud jste.

 36. Pravnouček baklawy - tažený závin | El Souk říká:

  […] Paukertové, vyšlo v Merkuru v roce 1993. Dost podobný recept jsem našel i v knize od DolceVity „Rande s gurmánkou“ , která v mojí knihovničce dostala čestné místo. Recept jsem uchopil jako vždy […]

 37. Miri říká:

  Moooc děkuji,už se na kuchařku moooc těšim MR. :)

 38. Gurmánka.cz říká:

  Miri, snad bude kniha užitečným společníkem do kuchyně ;-)

 39. Iva říká:

  Šárko, moc Vám děkuji za úžasné stránky. Doporučení jsem dostala přes internetové stránky flyladies a jsem nadšená. Těším se na kuchařku , tak hezky zpracovanou kuchařku jsem dlouho neviděla. Ještě jednou díky za skvěle odvedenou práci . Iva

 40. Gurmánka.cz říká:

  Ivo, děkuji za návštěvu mých stránek a snad se kuchařka bude hodit v domácí praxi jako dobrý rádce do kuchyně :-) Mám radost, že se kniha ve své konečné podobě líbí a příště, bude-li nějaké příště, se budu snažit, aby byla ještě lepší. Díky Šárka ;-)

 41. Fabujan říká:

  Dobrý deň, pani Šárka, už som s Vami komunikovala na Vašej inej stránke. Všimla som si, že nie som jediná zo Slovenska, čo mám záujem o Vašu knihu. Chcem sa len opýtať, či sa Vám podarilo niečo zistiť ohľadne distribúcie na Slovensko. Pekný deň Vám prajem.

 42. Gurmánka.cz říká:

  Fabujan, poštovní poplatek za odeslání zásilky na Slovensko je 143,00 Kč. V konečném součtu s knihou to činí částku 199 + 143 = 342,00 Kč. Jiný lepší způsob bohužel neexistuje :-(

 43. Lenka říká:

  Dobrý den Šárko, Vaše stránky se mi moc líbí a moc se těším až budu moct uvařit něco z Vašich receptů. Nedočkavost není dobrá vlastnost, ale když já jsem se na Vaši knihu tak těšila a nemohla jsem se jí dočkat…
  Objednala jsem si ji minulý týden a čekala jsem na potvrzující e-mail, abych ji mohla zaplatit. Dnes jsem to nevydržela a objednala jsem si knihu ještě jednou. Několik minut na to, zazvonila pošťačka :) a knihu mi donesla.
  Takže budu mít knihu asi 2x, ale to nevadí. Vím komu s ní udělám radost pod stromečkem :).
  Teď už mi chybí jen kuchyň, která měla být už před měsícem a potom minulý týden :(. Ale snad se jí dočkám už tento týden a budu v ní moct připravit nějaké dobré jídlo z Vaší kuchařky na oslavu narozenin a zároveň kolaudace bytu :). Příjemný den a ať se Vám stále daří…
  P.S. Při listování kuchařkou jsem dostala hlad a chuť hned něco uvařit… :).

 44. Gurmánka.cz říká:

  Dobrý den Lenko,
  tak to se ten potvrzující email někde ztratil v propadlišti netu :-( Omlouvám se! Dnešní objednávku mám na stole, pokud ji budete chtít zrušit, provedu :o) Pokud kniha udělá někomu radost pod vánočním stromkem budu moc ráda. Přeji pohodové zařizování nového bydlení a ať se vydaří kolaudace a bydlení je víc než příjemné. Kuchyň je srdcem každého bydlení, tak ať se vám ji podaří zařídit opravdu útulně a účelně :o) Moc zdravím a pokud bude potřeba, napiště mi prosím mail. Pěkný den, Šárka ;-)

 45. Bazalka říká:

  Dobrý den Šárko,
  nejsem tedy příliš emotivní typ, ale hlasuji za výrobu triček s nápisem ve stylu “ I love Dolce Vita blog“ nebo tak něco :o)
  Začala jsem vařit z nutnosti, ale díky Vám mě to už delší dobu baví a snad se propracuji i k tomu, že budu vařit s láskou a potěšením.
  Na knihu se moc těším, nadělím si ji pod stromeček a doufám, že mi bude zdrojem trvalé inspirace a radosti, stejně jako Vaše blogy :o)
  Bazalka

 46. Gurmánka.cz říká:

  Dobrý den Bazalko,

  to je mi pěkný nápad :o) Je to milý pocit, dozvědět se touto cestou, že má práce na blogu se stává užitečnou a inspirativní i pro druhé. To je na celém tom mém blogování velmi sympatické a proto jsem si taky troufla na svou první knihu „z kuchyně do kuchyně“. Tam jsem ji napsala a tam také patří. Nikdo z nás nemáme tolik času, abychom se věnovali jen tomu, co nás baví, ale když už člověk k takové nutnosti, jako je jídlo, přistupuje s dobrou náladou a s chutí, může z toho vzniknout i něco užitečného. To se mi na celé té věci líbí ze všeho nejvíc! Číst tak pěkné komentáře od spřízněných duší, to také není žádná samozřejmost. Vážím si toho a mám radost, že se na mých stránkách schází bezva parta lidí, kteří mají chuť ve chvílích volna sami vařit a přijít na kus řeči :o) Díky Bazalko!

  Bazalka je pěkné jméno ;-) S tím by se dalo prorazit na gastronomickou scénu velmi snadno :-)

 47. Martina říká:

  Dobrý večer, dnes mi pošta dodala Vaši kuchařku, zatím jsem ji jen tak prolistovala, jsem na mateřské se šestiměsíční holčičkou, a tak toho volného času moc není. Musím ale říci, že ta kniha je opravdu nádherná. Miluji kuchařské knihy, čtu je jako romány , a proto jsem ráda, že v knize je kromě receptů i povídání o jídle. Těším se, až budu knihou listovat a číst a samozřejmě také vařit. A co je pro mě nejdůležitější je to, že je plná českých tradičních receptů. Na Vaše stranky jsem narazila teprve před pár dny prakticky náhodou a už teď vím, že jsem velkou fanynkou. Knihu jsem objednávala jen tak „naslepo“ na základě výše uvedených ohlasů, a jak jsem již napsala, jsem nadšená a vlastně jsem si předčasně udělala „ježíška“. Mějte se hezky a přeji šťastné a požehnané vánoce. Srdečně zdraví Martina K., Plzeň

 48. Katarina říká:

  Dobry den, byvam na Slovensku a rada by som si kupila vasu knizku. Ako sa k nej mozem dostat? Dakujem za odpoved.

 49. Gurmánka.cz říká:

  Dobrý den Martino,
  jsem ráda, že kniha zafungovala pozitivně :-) Když jsem se rozhodovala o recepturách, které bych do knihy ráda zařadila, jednoznačně padl los na kuchyni českou, protože v mé kuchyni mají staré tradiční recepty zelenou. Jsou poplatné místním surovinám a respektují roční období opravdu dokonale. Myslím si, že taková kniha se občas může hodit, i přesto, že vařit českou kuchyni je pracnější, stojí to za to. Na stránkách se věnuji i recepturám z jiných kuchyní, ale snažím se propagovat jen ty věci, které jsou proveditelné snadno i v domácích podmínkách. Třeba taková obyčejná nastavovaná kaše je opravdu jedinečným kulinářským požitkem. Ráda bych připravila knižní pokračování. Při vaření se dá nacházet nekonečná inspirace, tak přemýšlím, které z těch mnoha receptur do další knihy zařadit. Jsem ráda, že se vám líbí i všechno to povídání kolem. Určitě na českou kuchyni můžeme být hrdí a rozhodně se některé receptury dají kaloricky odlehčit a jejich příprava usnadnit tak, aby se to dalo zvládnou v kratším časovém limitu, ale se stejným chuťovým prožitkem. Vítám vás na mých stránkách zde i na blogu http://www.dolcevita.blog.cz, kde je receptur mnohem víc. Zde budou postupně přibývat. Přeji Vám Martino krásný předvánoční čas a pohodový zbytek starého roku. Mějte se krásně a děkuji za všechna ta milá slova zde. S pozdravem Šárka

 50. Gurmánka.cz říká:

  Dobrý den Katarino,
  pokud si chcete knihu objednat, je to možné přes objednávkový formulář zde (v pravém rohu pod mým fotem stačí kliknout na titulní stranu knihy) nebo mi napište na email info@gurmanka.cz

  Díky.

 51. Danuše Nedvědová říká:

  Dobrý den paní Šárko,
  mnohokrát děkuji za „knihu kouzel“. Je opravdu velmi hezky zpracovaná, krásné fotografie jídel, kdy už při pohledu na ně se sliny sbíhají (vyvolávají okamžitě Pavlovovův reflex – alespoň u mého manžela Petra). V návodu je vše popsáno tak, že to pochopí i mužský element a je dobře, že dnes ještě někdo uchovává a zaznamenává recepty staré dobré české kuchyně. Ať už pocházejí z dílny mojí tety Vlastičky, či z jiných zdrojů. Také se mi líbí nápad knihu si při vaření postavit, což je oproti běžným knihám dobrá vychytávka.
  Děkuji vám za vaši snahu, přeji ještě mnoho dobrých nápadů a vše dobré v roce 2009.

 52. Gurmánka.cz říká:

  Danuše Nedvědová :-)

  Dobrý den a děkuji za milý komentář. Jsem ráda, že kniha dorazila a potěšila vás. S Vaší tetou Vlastičkou hodně debatíme u kafíčka o starých recepturách a já se potom vrhám na jejich realizaci a snažím se je dovést k dokonalosti :-) Mám moc ráda moderní vaření, ale takový ten staročeský bytelný základ není na škodu si zopakovat. Staré receptury dokázaly geniálním způsobem využít všechny lokální suroviny a proto je škoda, aby upadly v zapomnění. Některé kupodivu nejsou ani tak pracné, jak na první pohled vypadají. Kniha měla být praktický pomocník do kuchyně, proto jsem ráda, že se vám samotná vazba líbí. Děkuji za všechna milá slova a přeji vám krásné Vánoce a v roce 2009 hodně radosti a úspěchů celé rodince :-)

 53. Dana Svobodova říká:

  Milá paní Šárko Škachová.Dostala jsem Vaši knihu Rande s gurmánkou v české kuchyni jako dárek a moc bych si přála ji pořídit svým dvěma dětem , které také rády vaří .Jenže nevím jak publikaci získat a proto Vás žádám o radu , jak knihu sehnat.Moji mám přes zásilku .. 4HOME ..kde bratr objednává zboží a dostal i tuto knihu.Mnohokrát děkuji za kladné vyřízení a přeji krásné nadcházející dny a mnoho úspěchů. Dana Svobodová Evžena Rošického 1062/3 Ostrava Svinov 72100

 54. Gurmánka.cz říká:

  Milá paní Dano,
  přečetla jsem si Vaši zprávu a knihy vám pošlu dobírkou na uvedenou adresu (Dana Svobodová, Evžena Rošického 1062/3, 721 00 Ostrava – Svinov). 2 ks knihy na dobírku jsou v ceně 497,00 Kč. Hned v pondělí vám balíček zašlu doporučeně a jsem ráda, že se vám kniha líbí. Snad udělá radost i dětem. Děkuji za vaši objednávku a přeji vám krásné vánoční svátky a mnoho pohody. S pozdravem Šárka Škachová

 55. Dana Svobodova říká:

  Paní Šárko, mnohokrát děkuji za Vaše knihy , které jsem dnes obdržela. Dana Svobodová

 56. Gurmánka.cz říká:

  Díky za zprávu, snažila jsem se, aby dorazily včas :-) Mějte se moc hezky, zdraví Šárka Škachová

 57. Monika říká:

  Dobrý den,
  ráda bych poděkovala za Vaši úžasnou knihu. Vyzkoušela jsem několik receptů, naposled dnes nadívané kuře se znojemskými okurkami a sušenými houbami a všechny byly báječné a doma se setkaly s obrovským ohlasem. Moc oceňuji i praktické složení kuchařky. Děkuji i za skvělé povídání o jídle a těším se na další nové recepty (na blogu i v knižní podobě :-)) Monika

 58. Gurmánka.cz říká:

  Moniko,
  jsem ráda za vyzkoušení receptu na pečené kuře poněkud netradičním způsobem :-) Chuť kyselých okurek a vypečené šťávy, která voní sušenými houbami je zajímavá. Moc mě těší, že nejsem sama, kdo si to myslí. Mám radost, že se knížka líbí a zařazené recepty dokázaly zaujmout natolik, že byly vyzkoušeny :-) Díky za komentář a budu se snažit přinést na blog zase nějaký nový zajímavý recept. Přeji všechno dobré v Novém roce 2009! Šárka

 59. Jana říká:

  Milá Šárko, dostala jsem Vaší kuchařku od mámy (asi věděla, kde mám „mezery“) a je úžasná! Víte, já se teprve vařit učím (i když mi bude brzy 32..) a s Vašimi recepty slavím úspěchy! Hurá, hurá..Vaše dvojctihodné koláče mizí jako pára nad hrncem…jo a už umím bešamel, co mi vždycky připadalo (znala jsem jen podle názvu), jako „nedostižný cíl v mém kuchařském ne-umění“…a ejhle, žádná tragédile, když se to napíše tak krásně a srozumitelně…zkrátka pro mě ;-), přeji Vám mnoho úspěchů a těším se na nové recepty, Jana

 60. Gurmánka.cz říká:

  Milá Jano,
  mám radost, že maminka vybrala dárek, který se líbí a snad bude sloužit k užitku a potěšení :-) Vařit pro radost je příjemná relaxace a okolí to vždy pozitivně ocení. Je úžasné, jak krásně jste komentář napsala :-) Vaření nejsou žádné velké triky, vyhraje ten, kdo se nebojí pustit se do díla. Každý pozitivní výsledek nám přirozeně dodává víc a víc odvahy a troufalosti, zkoušet zdolat vyšší mety. Kdo zvládne základy české kuchyně (která je jednoznačně nejtěžší), ten zvládne dokonale naprosto vše. To jsem si v praxi vyzkoušela! Proto jsem se snažila do knihy zařadit právě české receptury. Kdo zvládne bešamel, zvládne všechno :-) Mám ráda historii gastronomie a je velmi půvabné, když se člověk dočítá, jak některé speciality vznikly vyloženě omylem a chybou kuchaře. Je moc fajn experimentovat, protože nikdy nevíme, co objevíme. Moc díky za milý a vtipný komentář a přeji Vám Jano, ať se všechno daří (nejen v kuchyni ;-)

 61. zdenkazov říká:

  Paní Šárko, klaním se, tleskám a děkuji – tento příspěvek jsem dnes dala na Dama.cz do diskuse Když vaříte, …:

  Ahoj holky, omlouvám se,žádné jídlo, nic nezbylo,ale dobrý tip, nedá mi to se nepodělit.
  Musím vám doporučit knihu, (co jsem až dnes dostala od manžela jako prý dobře uschovaný vánoční dárek) – je to přenádherná líbivá kniha

  Šárky Škachové : Rande s gurmánkou v české kuchyni.

  Design úchvatný, obsah taky! Kuchařky sbírám, mám jich plno, ale tak krásnou super knížkou s obrázky a pěkným zajímavým povídáním, jsem byla nadšená.

  Kupte si jí, určitě budete taky (má http://www.gurmanka.cz).

  Přeji vám pevné zdraví a elán, příjemné další tvoření.

 62. Gurmánka.cz říká:

  Milá Zdenko, díky za takovou velkou veřejnou pochvalu. V první řadě mám radost, že manžel vybral dárek, který uměl potěšit. To se někdy mužům nepodaří tak dokonale :-) Chtěla jsem, aby v knize bylo od všeho trochu. Recepty klasické i nové nápady, trochu dobrých rad a pár zajímavých informací. Taky mám moc ráda kuchařské knihy, nejraději ty, ze kterých se dozvím něco zajímavého o gastronomii všeobecně. Recepty mohou klidně sloužit jako odrazový můstek pro naše vlastní fantazie. Moc mě těší, že se má kniha mezi ostatními kuchařskými knihami z vaší sbírky neztratila. Taková milá reklama na Dámě.cz je vemi příjemná. Díky ;-) Přeji vám též hodně zdraví a pohodový nový rok. Šárka

 63. Martina "Kybi" říká:

  Dobrý den, ráno mi přisla Vaše kuchařka a mooooooooooooc se mi líbí! Objednala jsem si jí jako „opožděný“ vánoční dárek, kuchařky totiž sbírám a udělala mi opravdu radost… Jsem previdelnou návštěvnicí Vaší „školy vaření“-na dnešní večer opět chystám panenku s povidly, sýrem a ořechy…. :-) A k zítřejšímu obědu bude NĚCO z Vaší úžasné kuchařky, problém bude jen, pro co se rozhodnout. Moc děkuji! Martina

 64. Gurmánka.cz říká:

  Milá Martino, díky za projevenou radost a za pěknou pochvalu pro knihu :-) Je moc fajn, když si takhle mohu se svými čtenáři o receptech popovídat. Budu si přát, aby se panenka vydařila ke spokojenosti všech, kteří se sejdou u vašeho stolu a aby i další nápad z mé knihy sedl do chuti :-) Díky a přeji dobrou chuť k dnešní večeři! Šárka

 65. Zdena Skopalová říká:

  Ahoj Šárko, jsem moc ráda, že jsem na hřbetě Tvojí kuchařky našla tu 1., která MÓÓC slibuje… a už se MÓÓC těším na tu 2.!!! Zdraví Zdena (Pořád musím myslet na Tvoji vánoční štólu a za „chvíli“ se začnu chystat na tu velikonoční, mňam…)

 66. Gurmánka.cz říká:

  Ahoj Zdeno,
  domácí recepty, to je opravdu nekonečná řeka inspirace, tak bych byla moc ráda, aby pokračování dostalo nějakou šanci :-) Pracovat na blogu (resp. dvou blozích) a k tomu spolupracovat i jinde v tisku dává trochu zabrat, ale nápady a recepty se kupí na jednu velkou hromadu, kterou je potřeba zpracovat. Protože si zpracovávám vše sama, vč. fotografií atd., musím si na to vzít i dostatečnou porci času, tak na tom nepřestávám pracovat, ale o termínu vydání zatím v datech neuvažuji nahlas :-)

 67. Monika říká:

  Dobrý večer. Musaka je vyzkoušená. Byla to výtečná mňamka a jídlo nadchlo i přítele. Možná, že s koupí Vaší knížtičky nebudem dlouho otálet.

  Monika Praha

 68. Gurmánka.cz říká:

  Monika: Tak to mám radost, že takové obyčejné a de facto vegetariánské jídlo nadchlo vás i přítele :-) V tomto jarním období je radost vařit, všude je plno výtečných a svěže vypadajících surovin. Snad i mé příští nápady najdou cestu k vám do kuchyně a budou stát za vyzkoušení. Díky, zdravím, Šárka

 69. Jozefína říká:

  Pěkný den Šárko,
  knihu ještě nevlastním, ale jen co se aspoň na chvíli vrátím do Čech, hned to napravím (a bude to první opravdová kuchařská kniha v naší domácnosti ;-). Na váš blog jsem narazila náhodou a musím říct, že velmi radostnou. Skládám pochvalu za umění vše pěkně popsat a přidat i „omáčku“ navíc – přesně tak akorát… Jako vaše recepty. Moje drahá polovička se vždy nemohla dočkat výsledku jen to poprvé zavonělo z kuchyně a hrnečkové knedlíky už zvládá bravurně ;-)

 70. Gurmánka.cz říká:

  Jozefína:

  To je pro mou knihu jednoznačně pocta, že se stane tou první kuchařkou ve vaší domácnosti :-) Je-li pravda, že láska prochází žaludkem, snad vaši domácnost ovlivní pozitivně :-) Já tomu věřím. Díky za milý komentář. Trochu omáčky, literární či jiné, do našeho života jednoznačně patří, protože potom se nám věci nezdají tak fádní a jsou lépe stravitelné. Takovou tu „špetku navíc“ mám také ráda, tak jsem ji přidala i do své knihy :-)

 71. Evita říká:

  Dnes jsem oblažila mlsného manžela i sebe zcela dokonalým rebarborovým koláčem!! Předčil dosud vyzkoušené recepty. Zabrousila jsem na blog a rozhodně objednávm knížku!! Už teď se těším, jak si budu v ní nejen číst!!!!
  Máte v tuto chvíli moje sympatie a zřejmě se řadím k Vaši „věrným“…..

 72. Gurmánka.cz říká:

  Evita:

  Díky za milý komentář a též za objednávku, kterou jsem před malou chvilkou potvrdila. Snad v knize najdete pár dalších nápadů, které způsobí další sympatie :-) Rozhodně se budu těšit na vaše „případné“ další návštěvy i zde na blogu. Chutné jídlo je nekončící a inspirativní téma, které umí navodit tu nejlepší atmosféru. Mějte se hezky, děkuji, Šárka

 73. Majka říká:

  Občas hledám nějaký recept /je to rychlejší než se štrachat v hromadě papírů a knížek v truhličce/, mám pár dobrých zkušeností. Teď jsem objevila Vás, moc se mi líbí obsah i forma. Tak jak bude příležitost, vyzkouším! Teď potřebuju recept na bezinkový likér /než mi je na zahradě sežerou ptáci/… A mám silné nutkání objednat Vaši kuchařku jako vánoční dárky pro vařící ženy v rodině…
  Pěkný den!

 74. Gurmánka.cz říká:

  Majka :-)

  Díky za milý komentář, jsem ráda, že se vám tu líbí a nacházíte zde to, co potřebujete. Zde na http://www.gurmanka.cz i na http://www.dolcevita.blog.cz najdete nejen recepty a povídání o dobrém jídle, ale též i příjemnou společnost, tak vítejte mezi námi. Pokud jde o nápad zakoupit mou kuchařskou knihu jako vánoční dárek, mohu vám prozradit, že pro vánoční trh jsem připravila navíc i stolní kalendář na rok 2010, který doplňuje kuchařskou knihu „Rande s gurmánkou v kuchyni“ a bude ho možno objednat společně s knihou. O tom budu informovat koncem měsíce října, neboť nyní je tu prostor pro právě ukončenou velkou letní bábovkovou soutěž, ve které se nám sešlo rovných 92 báječných receptur. Určitě jsme tu vytvořili největší databázi bábovek světa :-)))
  Pěkný den i Vám!
  Šárka

 75. Majka říká:

  Bábovky – neznělo mi to moc jako letní téma – než jsem se na ně podívala! Líbí se mi moc různé slané varianty… ale teď řeším spíš co s rajčaty,
  uzrálo jich moc naráz a v okolí nezájem…Suším, zavařuji…uvítala bych nějaké tipy…a bylinky? Třeba u vás něco najdu, ještě jsem to moc „neprojela“…Kalendář od Vás je také super dárek, ale chtěla jsem vyrábět svůj…Pěkný den v české a MORAVSKÉ kuchyni!

 76. Gurmánka.cz říká:

  Majka:

  Bábovky jsou do každého počasí :-) Soutěž ukázala, že s nimi není nuda. To samé platí o rajčatech. Mám rozepsanou jednu tomatovou inspiraci, kterou bych ráda ještě tento týden zveřejnila. Vyrábět kalendář je zábava, do konce roku se toho dá ještě hodně stihnout :-)

 77. Eva říká:

  Krásný den, Šárko, při pondělku přeji.Pro mě tedy začal pracovní týden velice příjemně.V 8.30, při vyzvedávání služební pošty: -recommandé- pro mě.Nic jiného, než Rande s gurmánkou to být nemůže, říkám si. Ale splatnost příkazu k úhradě teprve tento týden nastane.?! Alespoń si myslím, že jsem psala 9.9.2009. Už jenom pro tu symboliku čísel si myslím, že jsem vybrala právě tento datum.Tak to jenom pro Vaši informaci. Moc a moc děkuji za toto nadstardandní vybavení zásilky. Mám z ní fakt velikou radost :-))Zamykám se a jdu (zatím jen tak narychlo)do toho. Ještě, že jsem si dnes vzala sebou alespoń kousek chleba…. Eva

 78. Eva říká:

  Ještě jedna rychlovka: Kdybych něco zvrzla, dejte prosím,Šárko, vědět. Zašlu platbu znovu složenkou.

  Eva

 79. Madla říká:

  Tak jsem si konečně objednala vaši kuchařku, paní Šárko a strašně se těším, až mi přijde domů a já podle ní budu moct začít vařit a péct. Sice jsem ve skrytu duše doufala, že bych ji mohla vyhrát… ale konkurence byla tak velká a silná a bojovat proti vrcholné cukrařině paní Lenky byl předem prohraný boj s větrnými mlýny. No nevadí, byla to veliká zábava a já se opravdu těším. Uvažuju, že objednám víc kusů, protože tak krásných kuchařek (a navíc tak povedených a psaných s láskou a zapálením pro věc) je na našem trhu málo a takoý dárek určitě potěší nejen ženy. Vaření je příjemným způsobem odreagování (alespoň pro mě) a vařit se musí s vášní a s Vaší knihou to bude jedoduchost sama :-)

 80. Gurmánka.cz říká:

  Milá Madlo,
  osobně si myslím, že vám za píli a nápady v bábovkové soutěži ocenění náleží, tak vám jako prémii k objednané knize zasílám 2 ks stolního kuchařského kalendáře „Rande s gurmánkou“, které knihu šikovně doplňují. O dalších soutěžích uvažuji a již jsem vymyslela i pěkné ceny do kuchyně pro vítěze :-) Děkuji za milá slova v komentáři a především za to, že v bábovkovém speciálu se najde tolik úžasných nápadů, na kterých jste se právě vy s velkou fantazií podílela! Všechny byly upečeny s láskou a to skutečně oceňuji. Mějte se moc fajn a budu se těšit na vaši milou společnost na mých stránkách :-)

  S pozdravem Šárka

 81. Madla říká:

  Jé, těmi kalendáři jste mi skutečně udělala radost, opravdu moc děkuji. Ačkoli jinak nejsem vůbec soutěžní typ, bábovkové klání mě úplně pohltilo, takže si myslím, že do dalších soutěží se zapojím s vervou sobě vlastní též. Moc se těším nejen na další soutěže, ale hlavně na Vaše poutavé recepty, reportáže a zajímavosti nejen na stránkách gurmánky, ale i na Vašem blogu dolcevita. Na obou webovkách mám docela slušnou, ale velmi příjemnou závislost :-)

 82. Madla říká:

  Ach jo, musím si postěžovat :-( Strašně jsem se těšila na Vaši kuchařku a když minulý čtvrtek nechal pošťák lístek s odesílatelem z Kardašovy Řečice, má euforie naznala mezí. Jen mě trošku mrzelo, že pošťák se (zřejmě kvůli mrazu) neobtěžoval ani zazvonit, protože doma jsem byla a už jsem se mohla dávno těšit z Vaší kuchařky. No, chvíle rozčilení ještě měla přijít. V pátek jsem si to kráčela na poštu, tam zásilku půl hodiny hledaly, mezitím se mi samozřejmě probudil malý, takže křik jako když vraždí neviňátka…no zkrátím to… zásilka se nenašla a já mám čekat, než mi přijde lístek, že se našla…:-( Já se tak těšila a kvůli binci co mají na poště mám akortá tak oči pro pláč. Ještěže jsou tu alespoň vaše stránky, kde se člověk může potěšit a nabrat inspiraci.

 83. Gurmánka.cz říká:

  Madla:
  Tak to je tedy pořádný binec! Madlo, dejte mi prosím vědět, jak poštovní kauza pokračuje. Pokud se kniha nenašla, pošlu vám obratem novou a s pošťákem si to vyřídím skrze poštu, na kterou byla zásilka podána :-(
  I já bych se naštvala! To naprosto chápu. Systém poštovních holubů by byl určitě spolehlivější.

 84. Madla říká:

  Tak už i já randím s gurmánkou :-) knížka je nejen velmi praktická, ale hlavně se mi líbí spousta zajímavostí, které by se člověk jinak nedozvěděl. Fotky lákají k ochutnání a celá knížka je pojata velice profesionálně a navíc je krásně napsaná, je to prostě vtipná kuchařka s duší. Doufám, že bude její další pokračování a už předem se na něj těším. Velice Vám paní Šárko děkuji i za oba kalendáře, těším se až výtvory z nich budou vonět naší kuchyní.

 85. Gurmánka.cz říká:

  Madla:
  Jsem ráda, že to nakonec dopadlo dobře a zásilka našla svého adresáta :-) Příští rok mám v plánu vydat druhý díl knihy a doplnit ji též kalendářem na rok 2011. Snad se mi podaří všechno tak, jak jsem si to naplánovala. Protože štěstí přeje připraveným, již nyní jsem na tom začala pracovat. Mějte se moc prima Madlo a snad vás knížka potěší i v praxi a bude užitečná. Šárka ;-)

 86. Bára říká:

  Dobrý den Šárko, Vaši knihu už mám a většina receptů již byla s úspěchem vyzkoušena a tak se chci zeptat zda je možné doobjednat si pouze samotný kalendář, děkuji
  zdraví a na další receptíky se těší Bára

 87. Gurmánka.cz říká:

  Bára:
  Objednat si kalendář není nemožné, ráda vám ho zašlu, ale bohužel do konečné fakturované částky musím přičíst i poštovné. Potom se kalendář dostane na cenu srovnatelnou v obchodě. Máte-li o něj zájem, napište mi prosím na e-mail info@gurmanka.cz svou adresu a já vám ho obratem zašlu. S pozdravem Šárka

 88. Rominski říká:

  Objevil jsem rozhovor s gurmánkou http://blog.blog.cz/0911/blogujici-gurmanka-sarka-skachova a přišel se podívat na stránky mimořádné osoby, které patří. Opravdu skvost! Jak stránky gurmánka, tak http://www.dolcevita.blog.cz jsou velmi inspirativní. Máte mou poklonu.

 89. Simona říká:

  Paní Šárko, moc děkuji za skvělou kuchařku, nechala jsem si darovat k loňským Vánocům a už několikrát jsem podle Vašich receptů „zakouzlila“. A fungovalo to! Vedle praktického vydání (které se mi zpočátku nezdálo, ale pak jsem ho musela a musím ocenit) se mi všechny Vaše recepty i povídání okolo dobře čtou. Těším se, že si letos nadělím kalendář s dalšími recepty. Mimoto jsem na Vašich stránkách už několikrát našla další inspirativní návody i odkazy. Jen tak dále!

 90. Gurmánka.cz říká:

  Simono, já děkuji za moc milá slova a mám velkou radost, že se kniha stala užitečnou a oblíbenou společnicí do kuchyně :-) Jsem ráda, že tam tak skvělé čtenáře, se kterými jsem díky komentářům v kontaktu a mohu je pozdravit a poděkovat jim za to, že mi přišli své zkušenosti s praxe povědět. Přeji moc pěkný mikulášský den a příjemný zbytek letošního roku. Ať je ten nový rok inspirativní a plný skvělých zážitků ;-)

 91. Wendy říká:

  Dobrý den, tak jsem bohužel nikde kalendáře nesehnala, jeden jsem viděla v Praze za výlohou papírnictví, ale bylo to v sobotu večer, v neděli jsem odjížděla domů a teď jsem zjistila, že se daly u vás objednat. Kuchařku mám, koupila jsem ji i pro obě dcery, ale z kalendářů jsem smutná, u nás nikde v okolí nebyly, myslíte, že už byste žádný na poslání nevykouzlila?
  Tak se aspoň budu těšit na druhý díl knihy. Wendy.

 92. Gurmánka říká:

  Wendy:

  Tak to mě mrzí, bohužel nestarám se o kompletní distribuci, ale pokusím se pro vás kalendáře sehnat. Nechte mi prosím svou adresu v emailu info@gurmanka.cz – díky :-) Všechny výtisky, které jsem měla, jsou sice vyprodané, ale domluvím se přímo s vydavatelem. Určitě to nebude tak velký problém. Mějte se hezky a přeji vám pohodový rok 2010. Šárka

 93. Lucka říká:

  Zdravím, Vás Šárko,
  jsem úplný začátečník ve vaření a tak jsem hledala a hleda na netu, kde čapnout nějaký recept. Vaše stránky jsou fakt skvělé a recepty též. Takže již objednávám knížku a zkouším mojí první sekanou dle , Vás. Snad se mi dílo zadaří. Děkuji za lidi jako jste vy co nám amaterům v kuchyni pomáhají.
  Lucka

 94. Gurmanka.cz říká:

  Lucko,
  díky za slova chvály :-)

  Právě jsem objednávku knihy potvrdila, tak snad vám v samotných začátcích pomůže. Když se člověk osmělí, pouští se i do složitějších receptur a nakonec zjistí, že to vaření vůbec nic těžkého není. Kdo v této činnosti najde trochu zalíbení, stanou se mu experimenty v kuchyni relaxační terapií a zábavou :-) Mějte se hezky a díky za komentář i za objednávku mé kuchařské knížky a ať se vám krásně daří i vaří ;-)

  Šárka

 95. Igor říká:

  Dobrý den, milá Šárko, díky Vašemu výbornému foodlogu jsem se rozhodl začít konečně vařit, sice v pětadvaceti letech, ale snad budu alespoň trochu úspěšný. Děkuji za Vaše inspirativní texty, rady i obrázky i za skvělou publikaci „Rande s gurmánkou“, kterou jsem si právě přinesl z knihkupectví. Teď už jen začít vařit:-) Přeji mnoho dalších skvělých nápadů a zdaru v kuchyni:-)

  Igor

 96. Gurmánka.cz říká:

  Milý Igore,
  pokud jsem někým, kdo se bude skrávat za prvními úspěchy v té vaší kuchyni, tak mě to hřeje na duši a beru to jako velké vyznamenání. Gastronomie je velký a kreativní svět, jsem přesvědčená o tom, že vás to bude ohromně bavit a pokud se zpočátku setkáme s drobnějším nezdrarem, doporučuji neházet „vidličku do žita“ a pokusit se o ještě lepší výsledek na pomyslnou „druhou dobu“ :-) Ať se daří, ať chutná a hlavně … ať je u toho vašeho prostřeného stolu pořád živo!

  S pozdravem a poděkováním
  Šárka Škachová
  http://www.gurmanka.cz
  http://www.dolcevita.blog.cz

 97. Juliet říká:

  Zdravím, vařím hrozně ráda, ačkoli jsem celkem začátečník a jednou se povede, jednou ne :P Přiznávám, že jsem na vaše stránky narazila náhodou a ještě jsem si je nestihla nijak moc pročíst, ale i tak se mi sbíhaly sliny :) Moc se mi líbí jak tady komunikujete s lidmi, kuchařka vypadá zajímavě, uvažuji, že si objednám..až budu mít penízky :/ Ať se Vám daří ;)

 98. Gurmánka říká:

  Milá Juliet,

  začátečnické období je tím nejzajímavějším ;-) Užívej si to poznávání ráje chuti a dobré vůně. S mými recepty se můžeš přes počáteční nezdary přenést s lehkostí, protože se snažím o jejich srozumitelné podání (v knize Rande s gurmánkou i na blogu Šárčina škola vaření – http://www.dolcevita.blog.cz) – obé je ti k dispozici a vítám tě tu mezi námi ;-) S dobrým jídlem v dobré společnosti. Pěkné léto. Zdraví Šárka

 99. Michaela říká:

  Dobrý den paní Šárko

  Měla bych dotaz kde si mohu objednat vaši knihu Rande s Gurmánkou.Děkuji za odpověd spozdravem Míša Kafková

 100. Gurmánka.cz říká:

  Michaela:

  Dobrý den Míšo,
  knihu si můžete objednat emailem na adrese info@gurmanka.cz – ráda vaši objednávku obratem vyřídím. Děkuji za dotaz a jsem s pozdravem ;-)

  Šárka Š.

 101. Daniela říká:

  Víte, milá paní Šárko Škachová, jsem přesvědčená o tom, že radost, kterou rozdáváte, je pro spoustu lidí denně taky hřejivá (někdy jedna z mála) událost a že tu pozitivní energii, která z vašich řádků nás všechny hladí, že tu Vám snad nějak „atmosféricky“ v našich myšlenkách posíláme zpátky.. takže myslete častěji na to, že kolem Vás proudí spousta krásných myšlenek od úplně cizích lidí, kterým Vy nejste cizí!!

 102. Gurmánka.cz říká:

  Daniela:

  Jsem přesvědčená, že je to vzájemné :-) Na takovou neskromnou pochvalu není co říct. V každém případě děkuji, protože je fajn být tu s vámi všemi v tak noblesní společnosti. Díky.

 103. Petra říká:

  Dobrý den,

  Vaši kuchařku jsem si objednala loni společně s kalendářem na rok 2010. Letos bych také měla zájem o kalendář na rok 2011 – Sladký rok. Chtěla jsem se zeptat? Kde se dá koupit, příp. objednat? A pokud si ho objednám přímo od Vás, tak k tomu přibude ještě poštovné ve výši cca 100 Korun??
  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

 104. Gurmánka.cz říká:

  Milá Petro, díky za zprávu. Jsem ráda, že s kalendářem jste spokojená a máte o něj zájem i letos. Koupit se dá v některých místech, kde se kalendáře běžně prodávají. Tzn. knihkupci, papírnictví atd. Není problém vám kalendář zaslat poštou. Zasílám ho doporučeně, tzn. že s poštovným je jeho cena 88,- Kč (51,Kč – kalendář + 37,- Kč poštovné) za platbu převodem. Pokud vám to takto vyhovuje, mohu vám ho zaslat na vaši adresu. Spojit se se mnou můžete emailem: info@gurmanka.cz

  Hezký večer
  Šárka

 105. Lina říká:

  Milá Šárko, chystám se k tomu už dlouho, vaši kuchařku jsem dostala loni k Vánocům – díky moc! Kuchařek mám spoustu, vaření je můj koníček. A ta vaše je prostě super, dá se totiž podle ní opravdu vařit! A samozřejmě péct, linecký borůvkový koláč proběhl letos několikrát.:-) Tak ještě jednou díky a doufám, že se brzy objeví další. Hezké Vánoce!

 106. Gurmánka.cz říká:

  Lina:

  Moc díky za velkou pochvalu :-) Koláč s borůvkami je favorizován i u nás doma, tak mám radost, že chutná a hlavně, že kniha opravdu umí posloužit a snad i potěšit. To potěší i mě. Krásné adventní dny. Šárka ;-)

 107. Česká kuchyně v moderním pojetí | Cuketka říká:

  […] bychom ji našli právě v knihkupectví, pěkně mezi regály s knížkama o vaření. O Randeti či o Vánočce se zde asi rozepisovat nemusím, proto alespoň krátce o novince, která se teď […]

 108. Karolina říká:

  Dobry den, vcera jsme byli na navsteve u nasich znamych a obed se varil podle Vasi kucharky. Ja ji prolistovala a hned jsem rekla, ze ji musim mit a taky jsem si ji dnes objednala. Podotykam, ze k obedu bylo kure se znojemskyma okurkama a bylo jednim slovem bajecne. O vikendu se chystam delat spanelske ptacky podle Vaseho receptu

 109. Gurmánka.cz říká:

  Karolina

  Jé, tak to je milá zpráva :-) Potěšení na mé straně, to je bez pochyby! Když se ke kuřeti a znojemským okurkám přidá ještě hrst čerstvých hříbků (už rostou!), je to geniální záležitost. Španělské ptáčky mám ráda a docela dlouho jsem jimi neprovoněla svou kuchyň. Škoda! Za objednávku děkuji, dorazila, kniha je připravena k expedici. Ať potěší a hlavně ať chutná! Šárka

 110. Šálek čaje » Velikonoční beránek říká:

  […] máte zájem nahlédnout do mé kuchařské knihy nebo si ji zde objednat, bude mi potěšením. Pokračování článku » Šálek čaje […]

 111. Šálek čaje » Ratatouille – pánev plná barevné zeleniny s vůní divokého tymiánu říká:

  […] máte zájem nahlédnout do mé kuchařské knihy nebo si ji zde objednat, bude mi ctí a potěšením. Pokračování článku » Šálek čaje […]

 112. Jana říká:

  Dobrý den, Šárko,
  Vaši knihu jsem si zakoupila nedlouho po jejím vydání a mohu všem jen a jen doporučit. Vyletněné zapečené papriky, pečený a vychlazený rajčatový salát, znojemské kuře s výtěčnou nádivkou (lepší jsem nejedla ani od babičky), španělské ptáčky, jihočeská kulajda,kuřecí placičky …… všechno výborné, každý si musí vybrat a hlavně pochutnat. Uvažujete o nějaké další kuchařské knize? Bylo by to fajn.

 113. Gurmánka.cz říká:

  Jana:

  Dobrý den, Jano,
  moc děkuji za milý komentář. Mám radost, že kniha slouží ke spokojenosti :-) Pokud jde o knihu novou, materiál by byl připraven, ale řeší se technické záležitosti vydavatelské a to je na tom všem vlastně to nejproblematičtější. Ráda bych se zase pustila do nějaké knižní práce, protože ta správná chuť by byla ;-) A bez té se žádná kuchařská knížka nenapíše :-) Děkuji za moc milou zprávu a přeji báječné léto a v něm hodně příležitostí dát si něco dobrého s milými lidmi u jednoho stolu. Šárka

 114. babs říká:

  Na Kampě ochutnáte Francii, pod Karlovým mostem se konají trhy
  Ocitnout se ve voňavé a lahůdkami lákající Francii mají Pražané až do neděle možnost hned pod Karlovým mostem na Kampě. V pátek dopoledne tady francouzský velvyslanec otevřel další ročník francouzských trhů

  http://www.novinky.cz/cestovani/239111-na-kampe-ochutnate-francii-pod-karlovym-mostem-se-konaji-trhy.html?ref=ostatni-clanky

 115. Gurmánka.cz říká:

  babs:

  Báječná akce! Díky za link :-)

 116. Karolina říká:

  Dobrý den,

  včera jsem podle Vaší kuchařky pekla bublaninu s višněma. Ač nikdo z rodiny není moc na sladké, tak po této bublanině se jen zaprášilo a pro velký uspěch bylo hned dnes opakováno znova. Už nam krasně voní po bytě a těším se na kavičku s bublaninou. Děkuju za báječné recepty. Chtěla bych se zeptat, zda náhodou nebude v nejbližší době vycházet nějaká další kuchařka?

 117. Gurmánka.cz říká:

  Karolina:

  Tak to mě nesmírně těší, že kniha posloužila dobrému účelu :-) Musím říct, že ten recept na bublaninu jsem pár let hledala a hledala, až jsem si ho nastavila tak, jak mi chutnal nejlépe. Rychle proveditelný, nadýchaný, ne příliš suchý a přiměřeně sladký. Do knihy jsem zařadila jen to, co mám opravdu osvědčené a vyzkoušené, aby to usnadnilo ostatním čas a dostavil se sladký efekt pokud možno na první vyzkoušení. A jestli to tak zafungovalo, je to pro knihu to nejlepší, co se mohlo stát! Moc mě zpráva potěšila a sama si jdu dát s chutí kávičku a budu přemítat o tom, proč nejsem pilnější a nepřipravila jsem už nějakou novou knihu. Materiál by byl rozhodně po ruce, tak budu o tom muset zcela vážně popřemýšlet. V současné době jsem vydala nové kalendáře na rok 2012 s kuchařskou tematikou a chystám se o nich tady na stránkách trochu poreferovat. Přeji krásné letní dny a díky ;-)

 118. Eva Ben říká:

  jste můj tajný rozjasňovač nálady a doláskovač vaření :-) Jsem doma skoro sedm let na mateřské dovolené a vaření se pro mě stalo něčím příšerným.Jsem zarputilá milovnice české kuchyně,ale nebráním se zkusit něco jiného. Ale vaření mě tak bavilo, ráda jsem experimentovala a čas v kuchyni mi nepřišel promarněný. Jenže ten nejí to a ten zas tohle…a já se točím v kruhu stejných jídel.Už ani neobědvám, kolikrát nemám chu´t a ani mi to už nechutná. O to víc se snažím zlehka zavádět novinky,které díky Bohu už jsou snášeny lépe,co syn Nastoupil do školky. Jak říkávala moje babička “ Evuško dobrá hospodyňka, uvaří,slisuje,nasuší a zavaří vše co jde v okolí do 5ti km“ :D Nu řídím se tím. Šajzku zdobí domácí sirupy z meduňky a máty, bezinkový med, med ze sedmikrásek a pampelišek – ikdyž má mnoho odpůrců…já na něj v době usoplených nosánků nedám dopustit. A Ikdyž mi teď děda nechal vykácet bez, z něhož jsem chtěla udělat marmeládu (rozpíčky Káji Maříka jsou s ní nepřekonatelné) nenechám se odradit a projdu se kolem polí a to by v tom byl čert abych nenašla :D
  Přeji Vám mnoho kuchařských úspěchů a mnoho nadšenců,kteří se k vám vracejí aby si pomlsali třeba jen z fotky :-)
  Vaše věrná čtenářka Eva

 119. Šálek čaje » Clafoutis, moučník lehoučký jak pírko říká:

  […] máte zájem nahlédnout do mé kuchařské knihy nebo si ji zde objednat, bude mi ctí a potěšením. Pokračování článku » Šálek čaje […]

 120. Šálek čaje » Houbařská soutěž od léta až do podzimu říká:

  […] máte zájem nahlédnout do mé kuchařské knihy nebo si ji zde objednat, bude mi ctí a potěšením. Pokračování článku » Šálek čaje […]

 121. Šálek čaje » Bramborové špízy říká:

  […] máte zájem nahlédnout do mé kuchařské knihy nebo si ji zde objednat, bude mi ctí a potěšením. Pokračování článku » Šálek čaje […]

 122. Hannu říká:

  Hezký den :) Vaši kuchařku jsem nedočkavě vyhlížela a hned ji celou prolistovala. Už jsem podle Vás kuchtila Kotlety na šlehačce, Výborný koláč nejen na neděli a teď v sobotu naprosto premiérově Španělské ptáčky. A povedly se a chutnaly. Jedinou změnu, kterou jsem si dovolila udělat, byla, že jsem k cibulce před vložením masa do hrnce přidala ještě nakrájenou mrkev a petržel, vše jsem pak propasírovala a vznikla z toho super omáčka, kterou nebylo třeba ani dochucovat. Naopak jsem nepřidávala lák z okurků. Inu možná jsem tím nevykouzlila uplně typické ptáčky, ale o tom vaření je a nakonec, hlavně, že chutná. Co se koláče týče, pokoušela jsem se přidat koment pod recept, ale jaksi mi to nejde. Tak tedy chválím a děkuji přímo tady. Zvolila jsem švestky a borůvky a koláč byl prostě skvělý. Miluju tvaroh a drobenku, takže mě jste naprosto dostala. Koláč nádherně voněl a chutnal ještě líp. po vytažení z trouby se moc dlouho na plechu neohřál :-) Musím také dodat, že jsem jej pekla v sobotu večer a ještě dnes ráno jsme si pochutnávali na posledních kouscích, které i teď byly vláčné a dobré. Přeji hodně radosti z vaření a brzy další knížku!

 123. Gurmánka.cz říká:

  Hannu:

  Hezký večer :o) Mám radost, že zásilka dorazila tam, kde se na ni už těšili :-))) Vyzkoušené recepty jsou podle mého gusta! Určitě bych ochutnala a pochválila za dobrý přístup samotnou kuchařku :-) Experimentování je na vaření to nejzábavnější. Kdo experimentuje, tomu jídlo nezevšední a může být stále překvapován novými harmoniemi chutí a vůní. Když se jídlo povede, jeho osud je jasný! Jen se po něm zapráší a ani kousek nezbude na druhý den :-) Jak to tak čtu, dopadlo u vás doma všechno naprosto výtečně. Díky za milé zprávy a jsem moc ráda, že knížka potěšila a posloužila k domácí pohodě :-) Přeji též hodně radosti z vaření a krásné letní dny plné prima zážitků (nejen v kuchyni). Šárka ;-)

 124. Gurmánka.cz říká:

  Eva Ben:

  Milá Evo,
  tak krásný komentář a já ho přehlédla …. za to se opravdu moc omlouvám. Rozjasňovač nálady a doláskovač vaření :-))) Kam na tak pěkné výrazy chodíte? Považuji si toho, že mi tak trochu v tomto komentářovém psaní patří a mohu se tím pádem kochat tak pěkným komplimentem, který jsem ještě nikdy nedostala. Z Vás jde cítit, jak moc útulno umíte doma udělat. Mít ve špajzce meduňkové a mátové sirupy, med z bezinek a sedmikrásek – to je jako mít srdce naložené ve skleničce a dávkovat ho rodince pěkně po lžičkách :-))) Tolik krásné staromilské práce se zavařováním se bez toho srdce opravdu udělat nedá. Většinou se to odbude tím, že se nějaká ta marmeláda koupí, protože dneska všichni počítáme čas a tak se ho na nějaké domácí staromódní zavařování mnoho nedostává. Když se vaří doma zavařenina, moc krásně to voní a každého to musí potěšit. Evuško, vy jste krásný romantik :-) Moc mě ten Váš milý komentář potěšil a velice se omlouvám za svou nevšímavost. Krásné léto, Šárka ;-)

 125. Eva Ben říká:

  I já přeposílám odpověď, velmi děkuji, dojala jste mne. Já dopékám poslední plech švestkového koláče, kterému jsem, aby zcela nezevšedněl, proměnila drobenku :D A doufám, že až mě ráno probudí děti a já s kruhy pod očima vstoupím do kuchyně a nakrájím jim koláč k snídani, že zaplesají a Adoušek mi bude říkat „maminko to je dobrota,to se ti moooc povedlo“ a Emminka bude sedět,pohupovat nožkama a říkat „ňaminka maminko..“ :D
  z můrčina blogu (můrka pro to, že i vnoci udělám dost práce a zvládnu se ráno – po pár kafích- stále usmívat)
  Milá Šárko, děkuji za odpověď a komentík k receptu. Velmi si Vás považuji a na Vaše stránky chodím nejen pro inspiraci,ale i pro potěšení. Jednou si pořídím Vaši knihu. Děkuji za návštěvu tady u mne. Jsem velký staromilec, babičkovské i starší časy mě lákají nejen co se glantnosti a takové té čistosti člověčí týče,ale i z hlediska kuchyně. Víte, já bych se klidně spakovala ( i s rodinou) koupila (mít tak na ni) usedlost v jižních Čechách, kde by byla pec a dřevěné podlahy, stodola…A tak bych pekla ten svůj bramborový chléb a sušila bylinky a pekla ta masa…a vařila kulajdu :D Mít tak „černou kuchyni, kam hodím na oheň maso ikdyž venku zuří třeskuté mrazy….byla bych nešťastnější na světě. Neznamená to,že nevlastním mobil a jiné vymoženosti doby, ale tak se mi líbí a lákají mě ty vůně starých časů a toho co v člověku bylo lidského. Dnes nás doba moc lidské nenechává, jsme spíše roboty, kteří plní úkoly, poslouchají a pořád něco musí.
  Jsem ráda, že se vás komentář potěšil, byl psaný upřímě a od srdce. A doláskovač vaření??? Ten potřebujeme všechny,kdo doma pořád vaří denně dětem,které ne vždy jídlo pochválí :-) Však to jistě znáte :-)
  Krásné léto i Vám Šárko, mnoho vůní objímající dům z kuchyně a mnoho dalších nádherných receptů :-)

 126. Gurmánka.cz říká:

  Eva Ben:

  Noc je příhodný čas pro všechny noční můry a motýly :-) Já sama také dost ponocuji a mám ráda ten noční klid zahalený tmou, rozčísnutý jen zlatým proudem světla domácích žárovek. V té době toho vždycky nejvíc udělám, proto se ponocování nebráním a tak trochu jsem si z něj udělala svůj malý rituál. V noci sem tam vařím, polehávám dlouho ve vaně s knížkou, píšu a trávím spoustu času doma v kanceláři. Většinou chodím spát mezi druhou a třetí hodinou ranní a vůbec to neznamená, že bych kvůli tomu neměla ráda nová rána. Kolem sedmé ranní bývám už na nohou a cítím se odpočatá :-) Kdybych neměla své noční rejdy, asi bych toho přes den moc nestihla a ošidila bych se o spoustu hodin, kdy si mohu užívat sama sebe a dělat zrovna to, po čem má duše touží. Občas i to, po čem netouží, ale je to zkrátka nutností :-) Život není jenom zábava.

  A pokud jde o doláskovač vaření, našla jsem ho v mém muži. Ten jediný dokáže neúnavně a téměř denně chválit všechno, co pro něj s láskou nachystám a neopomene ani malé a nepatrné věci. Pochvala je pro každého z nás nesmírně důležitá. Je dobře znát ten pocit, že jsou kolem nás lidé (byť je ani nevidíme), kteří o nás vědí a mají stejné smýšlení. Kvůli tomu každému mohu doporučit – založte si blog :-)

  I já jsem stále víc a víc staromilštější a díky tomu, že mám přírodu kolem sebe opravdu tak blízko, že ani nemusím ruku natáhnout, ona je prostě všude kolem mě a já se stala její přirozenou součástí, mám radost, že jsem se vydala životem právě na tuhle stranu a nenechala se lapit do sítí velkoměsta, byť jsem se tam narodila a rozhodně se do něj i moc ráda vracím. Jsou dny, kdy ho mám nejraději ve zpětném zrcátku a uháním do zelené rovinaté krajiny jižních Čech s rychlostí nedočkavce. Jak se blížím k domovu, sjedu vozem z frekventovaných silnic na cestu plnou výmolů, ale tak krásně klikatou mezi obilnými lány, lesem a vesničkami, kde pomalu lišky dávají dobrou noc. I když je to přinejmenším o nějaký ten kilometřík zajížďka, vůbec to ničemu nevadí. Teprve tady se cítím být na cestě k domovu. Ta moje cesta mi musí vonět … pšeničným polem, chrpou a vlčím mákem u cesty a nesmí postrádat vůni jehličí a musí se třpytit odlesky malebných rybníčků, které voní orobincem, lekníny a kapřími zlatými šupinami. Cesty domů mohou být tak moc rozdílené, ale přesto všechny vedou do jednoho středobodu. Do tepla rodinného hnízda. Nejtepleji je naprosto vždycky u pěkně prostřeného stolu, když se podaří dát dohromady všechny členy rodiny a užít si ten společný okamžik. A mně se to podaří v sobotu! :-)

  P.S.
  Ať nám ten život všem krásně voní tak, jak má :-)

 127. Clea říká:

  Dobrý den, prosím, rozumím tomu dobře, že je možné knihu ještě objednat? V knihkupectvích totiž vůbec není k sehnání….
  Tisknu si průběžně zde zveřejňované recepty, ale není to barevně, a to není ono. Takže jestli kniha je, musím ji mít!!!!!!! :-)

 128. Gurmánka.cz říká:

  Clea:

  Dobrý den, knihu je možno objednat zde přes mé stránky. Do nedávna bylo možno pořídit ji u knihkupců, ale bohužel spolupráce nefungovala podle dohody a často byla zákazníkům podávána nesprávná informace, že kniha už k dispozici není atd. Proto ji prodávám já sama přes internetové stránky a spokojenost je na obou stranách. Omlouvám se za pozdní odpověď, ale byla jsem pár dnů mimo kancelář :-) Pokud máte o knihu zájem, ráda vám ji zašlu. Můžete vyplnit objednávkový formulář zde na stránkách.
  Ke knize je možno zakoupit i nové stolní kalendáře na rok 2012 – Domácí kuchyně a Sladký rok. Děkuji za zprávu a jsem s pozdravem. Šárka ;-)

  http://www.gurmanka.cz/kniha-rande-s-gurmankou-v-ceske-kuchyni

 129. Marie říká:

  Dobrý večer.
  Paní Šárko, já již mám Vaši kuchařku, podle které vařím. Všechna Vaše jídla jsou vynikající. Ale chci se zeptat, jak si mohu objednat kalendáře na příští rok. Posíláte je jenom ke kuchařce, nebo i samostatně. Nikde v knihkupectví jsem je ještě neviděla – Plzeň. Děkuji. Marie

 130. Gurmánka.cz říká:

  Marie:

  Dobrý večer,
  kalendáře vám mohu poslat domů na adresu formou objednávky – platba převodem. O distribuci se nestarám já sama, proto nemám přehled, kde se dají kalendáře zakoupit, ale soudě podle předchozích let by to mělo být v síti supermarketů (Globus atd.), papírnictví, knihkupectví a další. Jestli si chcete kalendáře objednat, dejte mi vědět objednávkou, ostatní dohodneme po emailu. Děkuji za pochvalu kuchařce a díky za zájem o kalendáře. S pozdravem Šárka ;-)

 131. František Ingr říká:

  Dobrý den,

  děkuji za knihu i kalendář, jen pokud mě paměť neplete, chtěl jsem kalendář Domácí kuchyně a dostal jsem Sladký rok (ale ruku bych za sebe do ohně nedal, že jsem se spletl).

  Zdraví

  František Ingr

 132. Gurmánka.cz říká:

  František Ingr:

  Dobrý den,
  já za vás tu ruku do ohně dávám !!! Je to přesně tak! Obratem vám objednaný kalendář posílám a ten „sladký“ berte jako omluvu za můj přehmat. Díky za informaci, každé zbytečné chyby je mi líto! Krásný den přeje Šárka :-)

 133. Lucie říká:

  Právě jsem dovařila první hrnec povidel bez míchání podle Vaší kuchařky a obratem vyslala manžela k rodičům na zahradu pro další surovinu. Všechny Vaše recepty, které jsem kdy vyzkoušela, ať ze stránek nebo z knížky, měly vždycky úspěch a mnohé se staly pravidelnou součástí mého repertoáru, ale tenhle mě vážně nadchl. Senzační povidla, tak akorát hustá, a přitom tak jednoduchá, skoro bez práce! (Manžel vylízal kastrol, pravil, že by nevěřil, že se z těch švestek dá vyrobit něco tak dobrého, načež se bez námitek oblékl a odešel trhat.)

 134. Gurmánka.cz říká:

  Lucie:

  Díky za fantastickou zprávu :-))) Občas tu někdo napíše, že musel obrečet svůj hrnec a to je mi potom fakt moc líto, protože si neumím vysvětlit, jak se mu to mohlo přihodit. S tímto receptem se povidla vaří opravdu velmi snadno a kdo je chce mít hustější, klidně je může nechat na plotně o chvilku déle. Mám radost, že se všechno povedlo a úplně cítím, jak pěkně to u vás doma voní :-) Já se na letošní povidla chystám též a vyloženě se na to těším. Díky moc za zprávu a hlavně za prověření mých receptů ;-) Lucko, ať to u vás doma pořád krásně voní, protože o tom, že láska prochází žaludkem, nemůže být žádných pochyb :-) Šárka

 135. veronika říká:

  Dobrý den Šárko,

  prosím měla bych zájem o stolní kalendář na rok 2012, mám doma již vaši knihu „rande s gurmánkou“ a taky kalendář roku 2010.
  chtěla jsem se zeptat, zda se v stolním kalendáři 2012 můžu těšit na nějaké nové recepty, které ve Vaší knize ještě nejsou, nebo jsou tam i již vydané???
  Děkuji moc za informaci a přeji hodně dalších úspěchů, vaše recepty jsou úžasné a inspirující, vařím podle vás spoustu jídel :-)

 136. Gurmánka.cz říká:

  veronika:

  Omlouvám se za pozdní reakci způsobenou technickými problémy na našem internetovém připojení. Pokud jde o kalendáře na rok 2012, jsou plné nových receptur. Kalendáře na rok 2013 již touto dobou připravuji a budou poskládané zase z nových nápadů. Děkuji moc za dotaz a troufám si tvrdit, že se vám budou líbit a poslouží k užitku :-)

 137. Karel Štědrý říká:

  Velmi pěkně napsaná a uspořádaná kniha, která vnese do kuchyně trochu vzpomínek na poctivou českou kuchyni našich předků. Je s podivem, že autorka své recepty nejen půvabně píše, ale dokáže svým popisem provést všemi úskalími kuchařského řemesla a dovést čitatele/kuchaře ke zdárnému cíli. Zvláště oceňuji kapitolu o přípravě mistrovského bifteku. Tak pěkný popis jsem ještě nikdy nedostal a proto nebylo divu, že první povedený biftek jsem uvařil až s „Gurmánkou“, když jsem si s ní dal rande v mé kuchyni. Knihu mohu doporučit i těm, kteří na kuchařské knihy nevěří. Ono to není jenom strohé tlumočení ingrediencí a popis přípravy, nýbrž krásné ponoření se do kulinární magie. Na každé stránce mě políbila múza a měl jsem chuť si dokázat, že i tohle svedu. Moc kuchařských knih doma nevlastním, ale tuhle bych z knihovny nerad vyčleňoval. Je milá a užitečná. Děkuji Vám za ni a přeji knize dlouhý život v našich kuchyních. KŠ

 138. Gurmánka.cz říká:

  Karel Štědrý:

  Děkuji za milý kompliment vyjádřený knize, potažmo autorce :-) Když jsem ji psala, ve skrytu duše jsem si přesně tohle přála. Mám z toho nesmírnou radost, protože kuchařských knih je všude kolem moře, ale dostat do receptů i kousek duše, to opravdu není snadné. Díky takovýmto reakcím na knihu mám pocit, že se mi to alespoň malinko podařilo a nebyla to marná práce. Soude podle toho, že kniha se opravdu velmi dobře prodává, považuji to za velký úspěch. S o to větší chutí a radostí se pustím do druhého dílu, který jsem měla v plánu vydat. Ráda bych to dotáhla ke zdárnému konci. Děkuji za milá slova, Šárka Škachová

 139. Novotná říká:

  Hezký den, pani Šárko! Musím poděkovat za Vaši báječnou kuchařku, která mě nadchla jak provedením, tak obsahem. Je vidět, že vaříte s láskou a všechny zveřejněné recepty jsou ztvárněny tak poeticky, že každého ihned přenesou zpátky do dětství. Říkala jsem si, jestlipak tam najdu třeba vzpomínku na kosmatice a řezané koblihy. Zda-li v knize zbylo místo na bramborák a kulajdu? Vůbec jsem se nezklamala, všechno tam bylo tak mile a funkčně popsáno, že nemohu jinak – musím Vám složit hlubokou poklonu. A jestli jsem četla správně, měla by se na trh dostat i kniha, která bude na to první Rande s gurmánkou volně navazovat. Já už odhaduji, co v ní asi bude a nemohu se dočkat dne, kdy si ji donesu domů. Opravdu velice děkuji a mám radost, že jste. Děláte nám život příjemnější a to je báječné!

  Ještě jsem se chtěla zeptat na Váš názor na knihu Recepty z farmářského trhu. Četla jsem zde recenzi – http://hobby.idnes.cz/recenze-farmarske-recepty-od-hany-michopulu-nadchnou-az-na-ty-mouchy-1iv-/hobby-domov.aspx?c=A111104_083802_hobby-domov_bma
  a přemýšlím, zda si knihu pořídit. Všimla jsem si, že na stránkách Farmářského tržiště existuje rubrika s recepty a Vy tam přispíváte. Moc ráda se nechávám inspirovat a už se těším na jaro a čerstvý příliv křehké zeleniny do kuchyně. Je obdivuhodné, že si své cenné rady nedržíte pod pokličkou a jste svolná se o ně rozdělit i prostřednictvím internetu.

  Díky za knihu, je zrovna tak mimořádná, jako jste Vy sama.

  Jana Novotná

 140. Gurmánka.cz říká:

  Novotná:

  Hezkou neděli, paní Jano Novotná,
  velice děkuji za Váš názor na mou kuchařskou knihu. Měla být takovým příjemným návratem do dob dávno minulých, ale přitom nezanevřít na současnost a zůstat v přístupu k vaření moderní příručkou do kuchyně. Proto vznikla její kroužková vazby, aby vždy držela na té straně, na které si ji rozevřeme. Dá se též pohodlně opřít nebo ji složit prostřednictvím své vazby do pomyslného stojanu. Na to jste jistě při listování knihy přišla, neboť je tam malý návod, jak s knihou pracovat. Má i záložkovou klopu, která pomáhá stránku rychle založit. Je pravda, že se do ní nevešlo úplně všechno, co bych si tam přála mít, ale na to bude prostor v další knize, která by měla tu první šikovně doplnit. Pokud se kniha líbí, mám z toho radost a budu s větším elánem pracovat na pokračování :-)

  Farmářské recepty:
  Ano, na stránky přispívám svými recepty a tak se tam snad najde něco užitečného. Recepty z farmářského trhu je kniha Hany Michopulu, bohužel ji nevlastním, tak nemohu povědět co si o ní myslím. Určitě bude zajímavá, protože nadšení Hany Michopulu pro farmářské produkty je tak obrovské, že není možné, aby kniha nezaujala toho, kdo o takový styl vaření má zájem a chce podpořit domácí produkty a jejich pěstitele. V tom je záměr knihy náramný a takovým knihám fandím. Sama se cítím být patriotkou a snažím se o to, aby to bylo znát i na mé práci :-)

  Děkuji za velmi milá slova a přeji Vám mnoho pohody nejen u prostřeného stolu.

  Šárka Škachová

 141. Petrová Monika říká:

  Nejlepší česká kuchařka je pro mě Rande s gurmánkou. Kniha i webové stránky jdou ruku v ruce s tím, co od dobře podaných receptur očekávám. Kromě dokonale zvládnutého řemesla máte i ohromný tvůrčí talent, progresívní přístup k materiálu a jeho zpracování. Chválím vás kudy chodím a jsem ráda, že tuhle báječnou kuchařskou knihu doma mám. Děkuji vám, paní Šárko.

 142. Gurmánka.cz říká:

  Petrová Monika:

  Já děkuji Vám za objednávku a pokud kniha nebude zahálet, je to ta největší pochvala pro autorku tohoto žánru :-) Děkuji za koplimenty, ani si jich tolik nezasloužím … Děkuji já Vám, Moniko.

 143. Peter říká:

  Dobrý deň, Šárka. Varenie je moje dlhoročné hobby a preto mi (pochopiteľne) nemohli ujsť Vaše skvelé recepty a stránky :-). Je možné doručiť Vašu kuchárku aj na Slovensko? Ďakujem za odpoveď a hlavne za doterajšiu (a častú) inšpitáciu.

 144. Gurmánka.cz říká:

  Peter:

  Dobrý den, Petře. Díky za milou zprávu a za zájem o kuchařskou knížku, kterou vám ráda zašlu. Ozvěte se mi prosím emailem (info@gurmanka.cz), domluvíme podrobnosti. Přeji skvělý víkend! Šárka

 145. David říká:

  Dobrý den Šárko,

  chtěl bych vám také moc pochválit knihu a zároveň se zeptat jestli nechystáte něco nového .. že bych měl opět čím obdarovávat příbuzné a známé .. přeci jen vánoce se blíží, že?

  David

 146. Gurmánka.cz říká:

  David:

  Hezký den, Davide,
  děkuji za milou pochvalu mé knize :-) V současné době jsou v prodeji kalendáře Domácí kuchyně 2013, které jsem připravila. Jako malý a užitečný dárek by se mohly hodit. Na dalším zatím pracuji. Přeji pěkný a prosluněný prodloužený víkend a jsem s pozdravem. Šárka

 147. suhajik julius říká:

  jako obiednat na slovensko? dakujem.

 148. Gurmánka.cz říká:

  suhajik julius

  Pokud jde o objednání knihy na Slovensko. Zaslat ji lze osobní dohodou, kdy finanční obnos za knihu bude zaslán v obálce jako cenné psaní. Jiný způsob je bohužel nevyhovující vzhledem k nižší ceně za zboží a vysokým bankovním poplatkům za převod měny. Knihy vyjde i s poštovným na 15 Euro. Pokud máte o objednání zájem, ozvěte se mi na adresu info@gurmanka.cz. Děkuji

 149. Iva říká:

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda je možné kuchařku ještě objednat?
  Vypadá báječně. Děkuji Iva

 150. Gurmánka.cz říká:

  Iva:

  Dobrý den, knihu si ještě můžete objednat zde na webu. Moc ráda Vám ji zašlu. Díky za zájem a přeji krásné vánoční svátky. Šárka

 151. 5 nej | Ze života naší kuchyně říká:

  […] 4. Šárka Škachová – Rande s gurmánkou více na http://www.gurmanka.cz/kniha-rande-s-gurmankou-v-ceske-kuchyni […]

 152. Gurmánka.cz říká:

  5 nej / Ze života naší kuchyně:

  Děkuji za obrovský kompliment! :-)

 153. Alena říká:

  Dnes mi přišla vaše kniha plná úžasných receptů.Kniha mě mile překvapila .Jsem ráda že jsem si ji objednala
  doporučím ji svým kamarádkám.děkuji Alena Šťastná

 154. Gurmánka.cz říká:

  Alena:

  Děkuji za milou zprávu :-) Mám radost, že se kniha líbí a snad se stanou i dobrou společnicí v kuchyni. S díky Šárka Škachová

 155. Gurmánka.cz říká:

  Alena:

  Děkuji za kompliment pro mou kuchařku :-) Jsem poctěna a mám radost, že se líbí. Zdraví Vás Šárka Škachová ;-)

 156. welanga říká:

  Dobrý den, dělala jsem mazance podle vašeho receptu z fary. Dopadly báječně a chuti naprosto skvělé. Objednala jsem si vaši kuchařku a už se těším, až budu opět něco dobrého vařit a péct. )))

 157. Gurmánka.cz říká:

  welanga:

  Hezký den i Vám :-) Kuchařka už je nejspíš u vás doma, tak budu doufat, že se recepty v ní uvedenými trefím do vaší chuti a kniha vám udělá radost. Děkuji, potěšení je na mé straně :-)

 158. Martina říká:

  Hezký den!
  Vaši kuchařku jsem dostala, když byla nová od babičky (dnes již zesnulé, takže je z ní navíc velice pěkná památka) k Vánocům, velice ráda se k receptům v ní vracím, jsou zde tradiční česká jídla, která nám doma opravdu chutnají. A baví mě i číst doprovodné textíky – zkušenosti a příběhy.
  Moc za ni děkuji…
  Chtělo by to pokračování :-)

 159. Gurmánka.cz říká:

  Martina:

  Milá Martino, děkuji moc za milý komentář se vzpomínkou na Vaši babičku. Recepty jsou vždy krásně vzpomínková záležitost a mám je moc ráda. Dokonce i já dostávám od svých milých přátel staré kuchařské knihy, které si doma schovávaly jako poklady nejcennější. Mnoho z těch přátel už mezi námi také není, tak si nad těmi knihami vzpomínám na okamžiky, kdy jsem s nimi mohla trávit čas. S pokračováním máte pravdu! Zase cítím potřebu se z toho všeho vypsat ;-) Mějte se krásně a děkuji za zmínku o babiččině kuchařce, která Vám „někoho milého“ připomíná.

  P.S.
  To, že se jedná o mou kuchařskou knihu, je pro mě nesmírná čest a velmi si toho považuji. Děkuji …

 160. lucie říká:

  mnam

 161. klaudie říká:

  je to dobre

 162. Wendy říká:

  Dobrý den, děkuji za kalendáře, ani jsem nečekala, že to bude tak rychle, já jsem ráda, že si je takto pohodlně vůbec můžu koupit, tak ještě jednou dík a hodně inspirace pro další, ať už kalendáře, knížky, články, je to radost si to jenom číst a ještě navíc si podle toho uvařit. Wendy.

 163. Gurmánka.cz říká:

  Wendy:

  Hezký den, děkuji za zprávu :-) Snažila jsem se zásilkou moc neotálet, když jsem nyní měla ten dovolenkový výpadek. Na cestách jsem zase načerpala nějakou inspiraci do života, potažmo i do kuchyně, což se jistě promítne do kalendářů na rok 2017, který právě připravuji. Mějte se moc prima a děkuji za milý zájem o mou práci kolem dobrého jídla. Srdečně zdraví Šárka

 164. Alča říká:

  Dobry den, nahodou jsem objevila tyto stranky. Jsou prijemne,inspirativni. Je mozne objednat Vasi kucharku? Diky za odpoved.

 165. Gurmánka.cz říká:

  Alča:

  Děkuji za zprávu, knihu je možno objednat na info (zavinac) gurmanka.cz
  Mějte se prima, zdraví Šárka

 166. Daniela říká:

  Dobrý deň, dnes som bola na obed a mala som špenátové rizoto, ktoré mi veľmi chutilo. Hneď som začala hľadať a objavila som vašu úžasnú stránku. Zaujíma ma, či je ešte v predaji kniha „Rande s gurmánkou v české kuchyni“ a či ju posielate (za akých podmienok) na Slovensko.
  Ďakujem za odpoveď.

 167. Gurmánka.cz říká:

  Daniela:

  Hezký den,
  děkuji moc za milou zprávu a jsem ráda, že špenátové rizoto vás přivedlo na mé stránky :-) Kniha Rande s gurmánkou je ještě v prodeji, ale zasílání na Slovensko je trochu komplikovanější. Přesto se dá najít cesta, jak se domluvit. Máte-li o knihu zájem, domluvíme se po emailu. Děkuji a zdravím :-) Šárka

 168. Milan Ryšavý říká:

  Dobrý den.
  Mám dotaz jest-li je ještě možno koupit knížku recepty nejnovější poslední roky
  2015-16.
  Děkuji za odpověď Milan Ryšavý Česká Lípa

 169. Gurmánka.cz říká:

  Milan Ryšavý:

  Dobrý den, pokud jde o Váš dotaz, tak je možno zakoupit:
  kalendáře z roku 2016 a předcházejících let (něco málo ještě v archivu mám)
  kniha Rande s gurmánkou v české kuchyni (pár výtisků je ještě skladem)
  kniha Kuchařka ze vsi (tato nová kniha by měla vyjít 28.11.2016) a měla by být k dostání u knihkupců po celé ČR.

  Dejte mi prosím vědět, o co konkrétně máte zájem a já zjistím možnosti. S díky a pozdravem, Šárka Škachová

 170. Gurmánka.cz říká:

  Milan Ryšavý:

  Dobrý den,
  děkuji za zájem o mé kalendáře, ale v tuto chvíli již na skladě žádné nejsou. Je mi líto. V současné době je ale na pultech knihkupců moje nová kniha s názvem Kuchařka ze vsi, která by se Vám mohla také líbit. S přáním pěkného adventního času a pozdravem, Šárka Š.

Zanechte komentář