Dezerty a sladké hříchy

21. Borůvková bábovka

7 komentářů

boruvkova babovka

Borůvková bábovka od Aničky je plná borůvek a křupavých vloček. Určitě se bude líbit 🙂 A to je zatím jen jedna reprezentantka z celého týmu bábovek, který do naší bábovkové soutěže dorazil od Aničky a Oty. Na ty ostatní se těšte zase příště.

Když jsem se dozvěděla o bábovkové soutěži, tak bylo vcelku jasné jaké tvary budou mít moučníky v tomto soutěžním období. Prvním pokusem byla borůvková bábovka…

 • 100 ml slunečnicového oleje
 • 2 vejce
 • 140 g cukru krupice
 • 1 vanilkový cukr
 • 125 ml mléka nebo smetany
 • 50 g jemných vloček (ovesné, pohankové)
 • 250 g polohrubé mouky
 • 1/2 sáčku prášku do pečiva
 • špetka soli
 • 100 g borůvek
 • sádlo a hrubou moku (nebo strouhanku) na vymazání formy

Formu vymažeme sádlem a vysypeme hrubou moukou nebo jemnou strouhankou. Troubu předehřejeme na 180 stupňů.

Olej, vejce, cukr krupici a vanilkový cukr ušleháme do hladka.

Přidáme vločky, mléko (nebo smetanu) a mouku, do které jsme zamíchali prášek do pečiva.

Dobře rozmíchané těsto vlijeme do formy a rovnoměrně posypeme borůvkami.

V předehřáté troubě pečeme bábovku asi hodinu.

Bábovku necháme ve formě trochu zchladnout a pak opatrně vyklopíme. Vychladlou pocukrujeme, nakrájíme a pochutnáme si.

boruvkova babovka2

Váš hlas rozhodne, která bábovka soutěž vyhraje. Děkuji 😉

7 Komentářů

 1. Chmmmm , tušíl jsem, že bojový pokřik prostě požene družstvo vpřed. Perfektní a těším se na druhý poločas.. Už teď vím, že rozhodčí bude mít těžkou pozici. Ještě že to bude tou formou veřejnou, jinak by to ani nešlo asi vyhodnotit…

 2. Běžte všichni pryč s těma borůvkama…mňáááám…já bych si tak dala! úplně tu slintám na klávesnici, tak snad mi z toho neodejde nouťas. A ještě poznámka pro paní Aničku: máte moc krásnou formu.

 3. Mejlo ani netušíš, cos tím svým bojovým pokřikem způsobil… ;o)))

  Madla: děkuji – tuhle formu jsem dostala od mamky kdysi dááááávno a nedám na ní dopustit a střežím ji jako oko v hlavě (to víte se sklem se musí zacházet opatrně)… taky mám po babičce suprovou litinovou (tu používám méně často, protože je dost velká)… a mám slíbenou \”mejlovku\”, tak jsem zvědavá, jestli třeba nebudu měnit pořadí oblíbených forem… :o)))
  A pokud jde o borůvky, tak vás plně chápu… je to mňamka… a když je sezóna, tak se nedá dělat nic moc jinýho než mlsat (nebo trpět)… ale mlsat je rozhodně lepší varianta :o)
  Přeji krásný a pohodový den. Anička

 4. Jé Aničko, ta je k nakousnutí, škoda, že neumím péct 🙂

 5. Miluško, to přece není nic složitého :o)))

 6. Tak jsem ji včera upekla, ještě že mám zásobu borůvek v mrazáku! Sklidila velikánský úspěch, ráno se snědly poslední dva kousky a dětem jsem musela slíbit, že ji upečeme večer znovu. Tentokrát prý společně 🙂 Borůvky sice neklesly dolů, ale zůstaly nahoře, takže jsem usoudila, že jsem měla příliš husté těsto, ale i tak byla výborná. MŇAM!!!

 7. Markéta:
  Letní zásoby se na chladné dny vždycky hodí. Taková borůvková bábovka musela děti potěšit 🙂 A co teprve až dostanou příležitost zkusit si to v kuchyni samy? To bude teprve zážitek 😉

Přidal komentář