22. března 2011 v 2.46, napsala Šárka Škachová • Rubrika: Rande s gurmánkou, Z autorčina šuplíku, Zapsáno v kalendářiPočet komentářů: 29

Štítky: | |

Stránky Gurmánka.cz zařazeny do webového archivu Národní knihovny ČR

Stránky archivovány Národní knihovnou ČR 
S potěšením mohu svým čtenářům sdělit, že stránky Gurmánka.cz  byly na základě výběru a následně podepsané smlouvy o archivaci elektronických online zdrojů právě zařazeny do projektu Národní knihovny ČR – WebArchiv.
 
Cituji ze smlouvy: „Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.“
 
Považuji za velkou čest, že se mohu se svým webem Gurmánka.cz  zařadit mezi reprezentativní vzorek českého webu. Je mi velkou ctí, že mohu za tímto účelem používat logo Národní knihovny ČR.

Reklama

Zde si můžete objednat mou kuchařskou knihu Rande s gurmánkou v české kuchyni.

V případě objednávky na www.titanovepanve.cz uveďte prosím na podporu našeho webu
v políčku pro poznámku heslo "Gurmanka".

29 komentářů k příspěvku „Stránky Gurmánka.cz zařazeny do webového archivu Národní knihovny ČR“

 1. Sančenka říká:

  GRATLUJU!!!!!!

 2. Alena říká:

  Šárko to je báječné!!! Blahopřeji!!!

 3. Hydraulik říká:

  Upřímné blahopřání.Hy

 4. RR říká:

  Gratuluju … jen je blbý, že podle smlouvy (pokud máš stejnou jako já) jsou archivované stránky přístupné pouze z NKP :-(

 5. katinka říká:

  šárko, rozhodnutie zachovať dedičstvo z vašich pre ďalšie generácie vám bolo udelené právom. Deliť sa o recepty, know-how a dobré jedlo je dar. Majte pekný jarný deň a naďalej držíme palce.

 6. HaF říká:

  Taktéž se připojuji ke gratulantům! Musí to být bezva pocit! Je úžasné se něčeho takového aspoň malinko zůčastnit i když jen jako obyčejný návštěvník těchto stránek!

 7. Patty říká:

  Milá paní Šárko,

  moc Vám gratuluji!!! Ocenění Vaší práce na tomto webu ( a nejenom na něm) tímto způsobem je naprosto fantastické a plně si jej zasloužíte!!!
  Ještě jednou blahopřeji!

 8. Oli říká:

  Také se připojuji ke gratulantům, máte vzácný dar umění pohladit textem, všechno, co tu píšete se tak nááádherně čte. Díky za tyhle stránky.

 9. Helli říká:

  Bravo! Šárko, mám za tebe velikou radost, jak už jsem zmínila na DolceVitě. Docela by mě zajímalo, co bylo prvotním impulsem. Jestli to byla péče o archivaci hodnotných elektronických online zdrojů, nebo jestli si některá pracovnice z Národní knihovny při vaření podle tvých receptů řekla, že by měly zůstat zachovány budoucím pokolením… :-))

 10. Sara říká:

  Gratuluji! Musi to byt pro vas ale velka radost.

 11. babs říká:

  KLasickou poezii můžu jen když mám na ní náladu.Vaší poezii u plotny mohu kdykoliv…….BLAHOPŘEJI……

 12. Klára říká:

  Rozhodně veliké blahopřání !!!!!

 13. Gurmánka.cz říká:

  Děkuji všem čtenářům a přátelům za milá slova a děkuji za přízeň vyjádřenou mému blogu.
  Mám radost a vážím si toho!

  Krásné jaro všem přeje Šárka

 14. yannka říká:

  Gratuluji i zde! Mimochodem prolézat foodblogy a vytipovávat ty nejlepší jakožto náplň práce, tomu říkám dream job! :)

 15. Pepa říká:

  Skvělý výběr! Gratuluji!!

 16. Jenoféfa říká:

  Teprve na druhý pohled mi došlo, že musím gratulovat dvakrát. Pochopila jsem, žedo webového archivu národní knihovny jsou zařazeny oba Tvoje weby: Gurmánka i Šárčina „škola“ vaření. Zřejmě mám poněkud delší vedení, ale s radostí blahopřeji i zde.

 17. Emma říká:

  Mě to připadá jako samozřejmost. Není kvalitnější web „o jídle a věcem kolem“ než gurmánka. Blahopřeji!!!!!

 18. David říká:

  Moc gratuluji! Ještě tak nějaký Tvůj pořad v TV a budu spokojen ;-) Líbí se mi, jak do receptu dokážeš zahrnout i tošku toho poznání. Jo, jsi dobrá!

 19. Gurmánka.cz říká:

  DĚKUJI VŠEM ;-)

 20. Bali říká:

  Tak tomu se říká pořádné OCENĚNÍ!
  Šárko moc gratulujuuuuuuuu, je to paráda ;-)
  Dobrý nápad s tou TV. To bych už opravdu začala pravidelně koukat i na český kuchticí pořad, zatim je to stále bída.

 21. AnnaMarie říká:

  Dodatecne se taktez pripojuji ke vsem gratulujicim! Toto oceneni je i urcita vyzva do budoucna, a jiste neni pochyb o tom, ze pani Sarka i nadale udrzi vysoky kulinarsky a esteticky standart svych stranek. Osobne jsem velice rada, ze zustane, v jiste forme, zachovana i puvabna, uchu a dusi lahodici cestina :-)))) Jazyk to krasny, ale mizejici ci tezce prezivajici a to nejen zasluhou globalizace, ale i nevalnou urovni a prazvlastni jazykou kulturou masmedii v Ceskych zemich v 21.stoleti.

 22. Wendy říká:

  Připojuji se ke všem gratulujícím, co víc dodat, všechno už bylo řečeno přede mnou – krásná čeština v poutavém povídání o jídle a výborné recepty. Sem si chodím potěšit dušičku.

 23. Gurmánka.cz říká:

  Díky všem za přízeň ;-)

 24. klukznkp říká:

  To Helli: V Národní knihovně kupodivu nepracují jenom samé pracovnice, ale i pár pracovníků – stránky navrhl jeden z nich a prvotní impuls byl čistě „vědecký“ – vítězství blogu paní Šárky v týdenním kole soutěže Blog roku 2009 na Emag (takže A je správně) ;)

 25. Helli říká:

  To klukznkp: V tom případě by mohli příslušní pánové z NKP plynule přejít k aktivitám dle B: zkoušet, vařit, ochutnávat, referovat na těchto stránkách, posléze přispívat vlastními návrhy a recepty. Kruh se tak krásně uzavře a mimo archivace elektronických online zdrojů by bylo možno archivovat i konkrétní zkušenosti archivářů. :-))

 26. Keba říká:

  Přijměte, prosím, čestné gratulace i ode mě! Neumím si představit, že by foodblogger mohl dosáhnout většího úspěchu či ocenění. Musíte být velmi pyšná ;) Ještě jednou gratuluji, právoplatně si toto ocenění zasloužíte!

 27. Gurmánka.cz říká:

  Keba:

  Děkuji :-) Beru to jako něco výjimečného, zvláště když jsem to nečekala a netušila, že je to vůbec možné.

 28. Maruš-Fukčarinka říká:

  Nic vystižnějšího mě nenapadá než-smekám…….

 29. Gurmánka.cz říká:

  Maruš-Fukčarinka:

  Velký dík ;-)

Zanechte komentář