Dezerty a sladké hříchy

39. Kávové bábovičky

8 komentářů

kavove babovicky

Vůně kávy je má vábnička. K šálku kávy bych si tuhle dobrotu určitě dala. Kávové bábovičky s bílou čokoládou jsou od Madly a hodit se budou všem majitelům malých forem, protože miniatury bábovek vypadají vážně půvabně. Díky za další nápaditou recepturu na bábovku 🙂

Jak jsem tak pekla banánové bábovičky s meruňkami, přišlo mi tak nějak líto, že budou na slavnostním stole osamocené. Tak jsem se rozhodla jim připravit družky.
A co bude nejlépe ladit ke kávě než kávové bábovičky s bílou čokoládou? Bílá čokoláda navíc na řezu utvoří pěkný kontrast s tmavou hmotou těsta.

Takže na těsto budeme potřebovat:

 • 1 hrnek mouky (půl bílé polohrubé, půl hrnku hladké celozrnné pšeničné)
 • ½ hrnku cukru krystal
 • ½ balíčku kypřicího prášku
 • 1 lžičku jedlé sody
 • 1 lžíci vanilkového cukru (nejlépe domácí výroby 🙂
 • 1 lžičku instantní kávy
 • ¼ hrnku oleje
 • ½ hrnku mléka
 • ½ tabulky bílé čokolády nalámané na kousky nebo nahrubo nasekané

Postup je jednoduchý jako facka:

Smícháme všechny sypké suroviny, vyjma instantní kávy. Ohřejeme si mléko a v horkém mléce rozpustíme lžičku instantní kávy. Necháme zchladnout a vlijeme do moučné směsi. Zamícháme, vlijeme také olej a nakonec do těsta vpravíme kousky bílé čokolády. Naposledy zamícháme a můžeme nalít do formy.

Jelikož nejsem vlastnicí řádné bábovkové formy (a ta by tomuto výtvoru dle mého mínění parádně slušela), pěchovala jsem těsto do formy na muffiny. Pečeme v předem vyhřáté troubě na 180 ◦C asi 20 minut. Kontrolujeme špejlí, až se těsto nechytá, je upečeno. Bábovičky necháme vychladnout a po vychladnutí je vyklopíme a zdobíme kávovou polevou.

A jak na ni?
Budeme potřebovat lžíci horké vody, lžičku instantní kávy a asi pět lžic moučkového cukru. Ve lžíci horké vody rozpustíme lžičku instantní kávy a za stálého míchání přidáváme moučkový cukr až se nám vytvoří polotekutá voňavá poleva. Tou poléváme vychladlé bábovičky, necháme zatuhnout a bábovičky ještě můžeme postrouhat bílou čokoládou.

Dobrou chuť vám přeje Madla.

Marie Pospíšilová

Váš hlas rozhodne, která bábovka soutěž vyhraje. Děkuji 😉

8 Komentářů

 1. Madla:
  Ano, zajímavé . Mohu ti poslat někam 4 kousky malinkých bábovek do dlaně? To potom bude lahůdka. Líbí se mi jak to frčí. Mejlu najdete na mejlu., tak mi jestli chceš pošli adresu na poslání. mejla

 2. Jůůů, teda to zní úžasně a já strašně moc děkuju 🙂 Hnedka ti pošlu meilík s adresou. Teda, dmu se pýchou jako krocan nádivkou.

 3. Káva je velká svůdkyně a roztomilé muffinky lákavost tohoto dezertu ještě více podpoří.

 4. Všem:
  Abych svým postojem k celé soutěži neovlivňoval průběh, stahuji se do ustraní. budu tiše sledovat a kdo si bude chtít najít cestu ? mejlu najdete na mejlu. Krásné dny u plotny

 5. To je slovo chlapa 🙂 Kdo chce, cestu si najde. Všechny bábovky jsou krásné, protože stojí na startovní čáře a žádné něčí sympatie či antipatie to nesmí ovlivňovat. Jednotný etalon pro jednotku vkusu neexistuje, všechno je o pocitu. A ten se každý může spolehnout. Buď zafunguje nebo ne. Krásné dny daleko od plotny přeje Petra. Je léto, tak proč být pořád doma :)))))))))

  Myslíš si, že máš vkus? Fíha! Nebuď nevkusná! 🙂 -to mě učili doma- pokora, pokora, to je holka pro život moc důležitá deviza.

 6. Petra:
  chi chiiii chiii jůůůůůů. chhii chiiiiiiii-. chii . super!

 7. Vážená paní Šárko,
  všimla jsem si už před časem vašich stránek. Jsou velmi inspirativní a tak je navštěvuji moc ráda. Bydlíme na Bechyňsku, ve městě zručných keramiků. Pokud si můžeme s manželem dovolit, rádi bychom vás pozvali na kus řeči do naší dílny a popovídali si u dobré kávy. Četli jsme, že do Bechyně jezdíte k přátelům a tento kraj vám není vůbec cizí. Máte pravdu, zamilovat si to tady je opravdu snadné. Zádumčivá jihočeská příroda se mění každé roční období a lidé jsou tu ještě stále srdeční.

  Dovolím si vám poslat osobní email na kontaktní adresu. Děkuji za vaši milou a obětavou práci, za čas věnovaný odpovědi a za přijetí pozvání. Právě jsem si objednala vaši kuchařku, která je podle prezentace plná dobrých jihočeských receptur. My na ně nedáme dopustit! Pěkný den přejí M&M Kořánovi

 8. Dobrý večer,
  email došel, napsala jsem vám odpověď touto cestou. Děkuji za pozvání a též za objednávku mé knihy. Jak jsem psala již v emailu, dovezu vám ji do Bechyně. Zdravím Vás, mějte se krásně, budu se těšit na setkání. S pozdravem Šárka Š.

Přidal komentář