Dezerty a sladké hříchy

9. Bábovka s ořechy a mákem

6 komentářů

  DSCF0069

Po dlouhém váhání, kterou z našich milovaných bábovek pro vás vybrat, jsem zvolila právě tuto. Je to kousek hodný sice spíše podzimního nebo zimního období, kdy se rádi usadíme k praskajícímu ohni s kusem bábovky v jedné ruce a s horkým čajem, nebo skvělým kakaem v hrníčku v ruce druhé. Ale věřím, že bábovka vonící máslem a oříškama, může potěšit i teď za parných dnů.
Recept na tuto bábovku jsem dostala od svojí maminky.

Ořechovo-maková bábovka

 •  4 vejce
 • 250 g másla
 • 150 g krupicového cukru
 • 1 vanilkový cukr
 • 200 g hladké mouky
 • 1 prášek do pečiva
 • 1 hrst nemletého máku
 • 2 hrsti vlašských ořechů
 • máslo a sekané ořechy na vysypání formy

Vajíčka s cukrem, vanilkovým cukrem a rozpuštěným máslem ušleháme. Přidáme mouku s kypřícím práškem a nakonec mák a nahrubo nasekané ořechy.
Vše nalijeme do máslem vymazané a najemno sekanými ořechy vysypané formy a dáme péci na 180°C asi 40 minut. Propečení zjišťujeme zapíchnutím špejle.

Příspěvek vonící ořechy a mákem poslala do soutěže Lenka Mastešová a já jí za voňavou bábovku s receptem moc děkuji.

http://beaute.blog.cz/

Váš hlas rozhodne, která bábovka soutěž vyhraje. Děkuji 😉

6 Komentářů

 1. Krásná fotografie, milá a obyčejná a proto se mejlovi hoooodně líbí. !!! Taková jasná a srozumitelná a je z ní cítit srdíčko a možná vzpomínky. Perfektní. Díky

 2. Tak jsme se tu dostali na šťastných třináct kousků bábovek … za tak krátkou chvíli je to velmi úspěšný počin, proto děkuji všem, kteří se zapojili … a všem, kteří se ještě přidají, aby těch povedených kousků bylo víc. Během září se bude losovat anketou, zapojí se jistě s chutí i ostatní čtenáři blogu http://www.dolcevita.blog.cz a rozhodnou o pořadí vítězů.
  O všem budu včas informovat zde na stránkách. Díky 😉

 3. Už se tady sešlo hodně bábovek, na podzim budu mít co dělat, ale tuto určitě nevynechám!

 4. Tak na tuhle se dlouho chystám, jen jsem neměla recept.Chci ale zkusit jen s mákem,bez ořechů. Nicméně tato vypadá skvěle.Mňam.

 5. Petro, dělala jsem už i jen s mákem, protože ořechy jsem měla jen ve slupce a nechtělo se je nikomu louskat. A taky byla super. Tak jsem už testovala s lískovýma ořechama, ale s vlašskýma je prostě nej.

  Mejlo a to kdybyste viděl ještě formu ve které se ta dotyčná pekla. Kameninová, kterou jsem dostala od tchýně a ta ji má od svojí maminky 🙂

 6. Děkuji za výborný recept, bábovka nám moc chutnala a určitě ji zařadím do oblíbených položek. :-))
  Je zvláštní, že druhý den chutnala ještě lépe. Nemí moc sladká, tak akorát, a chuťově vyvážená. Opravdu lahodná.

Přidal komentář