Dezerty a sladké hříchy

Něžné perníčky od Štěpánky

26 komentářů

Ozdoby z perniku 3D

Voňavý perníkový pozdrav dorazil ze západních Čech od Štěpánky. Stihla nachystat štědrou nadílku vánoční inspirace, kterou vám prostřednictvím fotografií mohu naservírovat. Je to neuvěřitelná nádhera, co všechno se dá z perníkového těsta vyrobit. Od adventního kalendáře až po vánoční ozdoby na stůl i na vánoční stromek.

“Řekni perníčku plný medu, co já říci nedovedu”

– tak zní slogan na stránkách, kde své perníkové umění představuje Štěpánka. Návštěvu vám doporučuji!

Adventni venec s hvezdami

Vzkaz od autorky:

Dobrý den! Moc vás zdravím a posílám fotečky mých letošních perníčků. Peču perníčky pro radost, mám je jako koníčka a ráda při nich relaxuji. Největší radost mám, když moje perníčky potěší někoho jiného. Posílám i odkaz na moje stránky. Manžel chtěl, abych je měla, tak s jeho pomocí jsou na světě. Tímto mu děkuji.

Adventni venec v cervene

 

http://pernicky.nafotil.cz/

Krásný předvánoční čas přeje vám všem Štěpánka.

Zvonky

mezi nejoblíbenější vánoční ozdoby patří zvonečky

 Vanocni ozdoby ruzovobile

vánoční ozdoby vypadají velmi zdobně a navíc ještě krásně voní perníkovým kořením

Vanocni ozdoby

něžná perníková krása v každém kulatém kousku

Adventni kalendar masinka uz zabaleny

na adventní kalendář se těší všechny děti

Koulicky

(Štěpánko, já tvému manželovi též děkuji, protože udělal moc dobrou věc! Z perníčků přechází zrak. Takhle krásně tvarovaný a malovaný perník musí vzít každého za srdce.  Za sebe i za všechny ostatní díky za odkaz, který velebí tvé šikovné ruce 🙂

Pernikove zvonky

Zazvonil perníkový zvonec a přehlídky perníčků od Štěpánky je konec. Soutěž teprve začala, tak se těším na vaše další nápady.

26 Komentářů

 1. Štěpánka položila laťku hodně vysoko. Připadám si jako v perníčkovém nebi 🙂 Tohle jsou dokonalé perníkové Vánoce.

 2. To nejsou perníčky, to jsou umělecká díla :-). Ani jsem netušila, že i takto mohou vypadat perníčky. Vždy si představím kýčovité perníky z poutí, ale tohle je jiná liga. A móóóc bych si přála tak krásný adventní kalendář 🙂

 3. Zdravím. Já samozdřejmě práci Štěpánky znám. Jsou to prostě nádherné kousky a velká trpělivost.
  Krásná práce, která s i pro mne stala inspiraci .

 4. No to je nádhera.Líbí se mi to tak že jsem se letos poprvé v životě rozhodla upéct perníčky a chaloupku.

 5. Tak tohle asi jen tak někdo nepřekoná. Fakt smekám, protože tohle je piplačka se vším všudy.
  Jo-jo, pro někoho je to relaxací, já bych u takové práce přišla o nervy. 🙂

 6. Já normálně padám na zadek před takovou krásou. Takové krásné kousky, ani nejde věřit, že se jedná \”jen\” o pečivo. Opravdu smekám a jen zírám v němém úžasu. Takovouto dekoraci bych si nechala líbit hned.

 7. No, nevím co napsat… Velký obdiv šikovné perníkářce!!! To jsou skvosty!!!

 8. Myslím, že stačí říct jedno slovo: nádhera! Jako dítě jsem si vždycky přála perníkovou chaloupku, takže mi na Štěpánčině stránce přecházely oči:).

 9. jsou fantsticky. k tomu se snad neda rict nic jinyho.

 10. Nebude dlouho trvat a bude tu perníkové období 🙂 Na Vánoce se budou všechny báječné recepty hodit. Kdo má zručnost, ten se může opravdu vyřádit.

 11. Perníčky jsou opravdu překrásné i když podle mně s tou růžovou trochu přesladké.Přeci jenom nejhezčí je pouze bílé zdobení.Jinak opravdu krásné.

 12. I mým koníčkem jsou perníčky a podle rukopisu poznám autorky těch, které mě zaujaly. Štěpánčiny budou mezi nimi na předním místě a jejím rukám přeji, aby jim při zdobení tento dar od Boha vydržel nekonečně dlouho. Je to pohlazení na duši , kterého je dnes tolik potřeba.
  Děkuji za to.

 13. Jana:

  Takhle krásně zdobit je opravdu dar od boha, protože bez šikovnosti, trpělivosti a lásky k perníčku to prostě nikdy nemůže vyjít tak dokonale, jako to předvádí Štěpánka. Pohlazení po duši, které je hřích sníst! 🙂 Děkuji Jano za perníčkové zastavení. Šárka

 14. Prosím o kontakt na paní štěpánku,měl bych zájem o větší počet jejich neskutečně krásných výrobku. prosím o zprávu T.Farský tel.602377443 Děkuji

 15. Draha pani klobouk dolu takou nadheru jsem jeste nevidela moc prosim taky o vas kontak mam zajem vase vyrobky od vas zakoupit si na vanoce jeli to mozne dekuji DOSTALOVA

 16. Yvona Dostálová:

  Tyto krásné perníčky vznikají pod rukama paní Štěpánky a kontakt na ni najdete zde: http://pernicky.nafotil.cz/

Přidal komentář