10. prosince 2009 v 21.00, napsala Šárka Škachová • Rubrika: Z Vaší domácí kuchyněČtyři komentáře

Štítky: | | |

Sto laskavých perníčků od Jitky

Perníčky voní magickou vůní, ve které je krom nezbytného koření i pár gramů víry, naděje, vděčnosti, lásky a půvabu starých vánočních tradic. Perníčky od Jitky mají navíc i svůj lidský příběh.

IMG_5379
Posílám pár fotografií perníčků mé maminky. Teď před Vánocemi onemocněla a tak různě ji pomáhali známí a sousedé, které má mnohem blíž než mne, a ona jim za odměnu napekla perníčky.
Myslím, že jsou pěkné a zase trošku jiné. S fotografiemi jsem dostala i mail:

IMG_5383

Fotky nejsou dokonalé. Perníčků bylo rovných 100. Část jsem jich rozdala všem co mi pomohli (líbily se ), část mám v krabičce pro děti a doma zůstala miska na stole jako dekorace.

IMG_5392

Přeji krásné a voňavé Vánoce
Jitka

IMG_5386

Reklama

Zde si můžete objednat mou kuchařskou knihu Rande s gurmánkou v české kuchyni.

V případě objednávky na www.titanovepanve.cz uveďte prosím na podporu našeho webu
v políčku pro poznámku heslo "Gurmanka".

Čtyři komentáře k příspěvku „Sto laskavých perníčků od Jitky“

 1. terezzzzka říká:

  No tedy, všechny příspěvky v soutěži jsou úžasné… Nás doma to dokonce inspirovalo tak, že jsme se po asi 5 letech zase rozhodli udělat perníčky, vybrali jsme si recept na těsto z téhle soutěže, aby byl úspěch jistý. Dřív jsme zkoušeli spoustu těst a perníčky byly vždycky měkké až po Velikonocích :-).
  Ale tady u příspěvku paní Jitky obdivuji, že je každý perníček jiný a každý moc krásný a pečlivě vyzdobený. Moc dobrá inspirace na naše vlastní zdobení, ještě jsme se k tomu totiž nedostali. Ale perníčky už se třesou na polevu. :-) Kéž by se nám taky tak povedly.

 2. toffo říká:

  Líbí se mi něžná, jemná, pevná linka, která nikam neujíždí. Dokonalý, nedokonalý? Toť otázka! Berme to třeba tak, že každý nekreslí jako Michelangelo … Jde o nápad, výraz a tu pevnou ruku :-)
  Z každého sněhuláka čiší pohoda, srdíčka jsou jemňounká, kapříci jak živí. Aranžmá na fotce č. 1 nemá chybu!

 3. babi67 říká:

  Nedá se nic dělat a já musím reagovat.
  Ty perníčky jsou moje. Ale že bych jimi nějak zvlášť zabývala, se nedá říct. V poledních letech se do toho sice pouštím, ale stále se učím.
  Fakt je, jsem si letos cukr pro polevu opravdu dvakrát předem přesila a vyplatilo se. Koupila jsem si znovu Zdobičku od Reploplastu Kladno. Je to tuba, ke které se šroubuje zdobící hrot. Dobře se mi s ní pracovalo.
  Moje linky až tak pevné nejsou, už ty pevné ruce jsou minulostí..
  Omlouvám se za kvalitu fotografií. Nebyly určeny ke zveřejnění…

 4. Petr říká:

  babi67: Není se zač omlouvat, ty perníčky jsou nádherná práce! My jsme letos přenechali zdobení perníčků dcerce a ta k tomu přistoupala se svědomitým abstraktním přístupem – viz fotky u mě na blogu ;)
  A díky za tip na tu zdobičku od Reploplastu – to se bude hodit ;)

Zanechte komentář