5. srpna 2009 v 17.58, napsala Šárka Škachová • Rubrika: Z Vaší domácí kuchyněPočet komentářů: 8

Štítky: | | | | | |

38. Banánové bábovičky s meruňkami

bananove babovicky s merunkami

Banánové bábovičky s meruňkami jsou dalším hravým receptem, který vznikl v kuchyni u Madly. Krásně vymyšlený, zminimalizovaný do tvaru roztomilých kousků a k tomu porce pěkných fotografií. Všechno působí mile a něžně.  

A já už vím proč :-)

Mezi řádky receptu jsem se dozvěděla, že za tím vším vězí úplně malinký mužský, kterému jsou teprve 2 měsíce. Tyhle krásné miniaturní bábovky se staly dokonalou sladkou tečkou na jeho úplně první slavnostně prostředné tabuli, kterou mu vystrojili jeho nejbližší. Křtiny jsou vždy velká událost :-) Přeji mu všechno nejlepší !  Dávám prostor mamince  Madle,  aby svůj recept sama představila, protože to zvládne nejlépe.

Dostala jsem od tchyně mísu meruněk a jelikož nemám zavařovací hrnec, s několika meruňkami jsem si trošku zaexperimentovala. Výsledek nebyl opravdu marný, tak jsem se rozhodla donést jej jako sladkou tečku na oslavu křtin našeho dvouměsíčního synka :-)
Komu budou v receptuře chybět vejce, má smůlu, ta tam opravdu nepatří, jejich absenci zastupuje právě rozmačkaný banán, který působí jako skvělé pojivo ve sladkém pečení.

Pusťme se do toho a půl je hotovo. Budeme potřebovat následující přísady:

 • 1 hrnek mouky (půl hrnku bílé polohrubé, půl hrnku hladké pšeničné celozrnné)
 • ½ hrnku cukru
 • 1 lžičku jedlé sody
 • ½ balíčku kypřicího prášku
 • 1 lžíci vanilkového cukru (nejlépe domácí výroby :-)
 • ¼ hrnku oleje (nejlépe dobrého jednodruhového slunečnicového)
 • ½ hrnku mléka
 • 1 rozmačkaný banán
 • 4 menší meruňky nakrájené na menší kousky

Nejprve v míse smícháme sypké ingredience, promícháme, přilijeme olej a mléko, zamícháme, přidáme rozmačkaný banán a kousky meruněk a opět (tentokráte naposled), promícháme. Jelikož nevlastním formu na bábovku (je to potupa, vím …), šoupla jsem těsto do muffinových důlků a těšila se na výsledek. Pekla jsem v troubě předehřáté na 180 ◦C a pekla asi 20 minut. Ke konci pečení vyzkoušíme vpichem špejle, zda se těsto nelepí. Když ne, máme vyhráno a výsledný produkt může opustit troubu. Ještě horké bábovičky vyklopíme, potřeme slaboulinkou vrstvou meruňkové marmelády (jak jinak, než domácí :-) a dozdobíme třeba čokoládovou polevou.
Čokoládovou polevu jsem vyrobila takto: ve vodní lázni jsem rozpustila kousky hořké čokolády a přidala kelímek zakysané smetany (jeden kelímek na jednu tabulku čokolády).

Tak dobrou chuť vám přeje Madla.

Marie Pospíšilová

(děkuji novopečené mamince Madle, že našla na tuhle bábovkovou záležitost v tom shonu kolem miminka čas :-)

Váš hlas rozhodne, která bábovka soutěž vyhraje. Děkuji ;-)

Reklama

Zde si můžete objednat mou kuchařskou knihu Rande s gurmánkou v české kuchyni.

V případě objednávky na www.titanovepanve.cz uveďte prosím na podporu našeho webu
v políčku pro poznámku heslo "Gurmanka".

8 komentářů k příspěvku „38. Banánové bábovičky s meruňkami“

 1. mejla-hlína říká:

  Madla:
  Super!!!!! bábovková škeble co bych jí sněd hnedle. A banány ? MĚLI BYCHOM JÍST JEN POTRAVINY VYROBENÉ DO STOPADESÁTI KILOMETRŮ OD BYDLIŠTĚ… Že bych se na to …… Banány jsou super. Paráda.

 2. Madla říká:

  Já vím, jenže říďte se podle toho, když máte mlsný jazyk :-) Navíc já banány moc ráda a ve sladkém pečení pro svou pojící funkci velice dobře zastupují vejce. tak se asi přestěhuju do tropů nebo sivypěstuju banánovník doma :-)

 3. Pivli říká:

  Všechny tři Vaše recepty se mi moc líbí. Jsou nápadité a výsledek je určitě chutný. Obzvláště banánové bábovičky jsou neodolatelné. ;-) Vyloženě slavnostní!

 4. Ota říká:

  Madlo banánovníky pěstuji, jen jich není tolik, abych saturoval svou spotřebu banánů. Když je nejhůř a honí mě „mlsná“ tak obyčejný banán s Nutellou ji spolehlivě zažene.

 5. mejla-hlína říká:

  Ota:
  Nebo banán s banánem a potom ještě šunku s banánem.. A zapíjet to banánovým koktejlem. V dávných dobách byla v pasáži lucerna cukrárna a v ní dělali několik druhů pohárů, tak lidi nebyli líní jet do prahy na výlet a dát si tam pohár- banánovej- juj, normálně cítím tu vůni dodnes a tu atmosféru taky. Takže banánům zdar ! – nazdar !

 6. Madla říká:

  Pivli:
  ve starších člácích je ještě můj recept na Cuketové bábovičky s rozinkami a slunečnicovými semínky. Jinak moc děkuji za chválu, od vás to je opravdu pocta.

 7. mejla-hlína říká:

  Všem:
  Krásné dny u plotny. Opouštím tyto vody abych udajně neovlivnoval průběh soutěže. Tak hodně štěstí a názory mejly hlíny najdete na jeho stránkách, tam snad mohu? mejla

 8. Pivli říká:

  Madla:
  viděla jsem! moc se mi líbí!!! I bez formy na bábovku lze vykouzlit dokonalou bábovku, v tomto případě bábovičky.
  Super! ;-)

Zanechte komentář