16. listopadu 2009 v 17.12, napsala Šárka Škachová • Rubrika: Z Vaší domácí kuchyněPočet komentářů: 9

Štítky: | | | | |

Perníková chaloupka

Pernikova chaloupka_1 

Perníková chaloupka je ideální mikulášský dárek dětem. Je čas nakreslit si projekt, pořídit sladký stavební materiál a pomalu se pustit do díla. Děkuji toffo za půvabnou recepturu. Že je to ale krásná perníková architektura? :-)

Milá Šárko,
jen co jsem se vrátila z práce, zalovila jsem mém archivu a pak jsem si všimla, že podmínkou jsou letošní perníčky. Tak jestli se budou hodit, jen tak na rozjezd a mimosoutěžně, posílám dvě fotky perníkové chaloupky. Pekla jsem ji vloni poprvé a jako většinou na poslední chvíli. Šablonu na vykrajování jsem si vypočítala a narýsovala na tvrdý karton. Zdobila jsem ji den – vlastně noc před Mikulášem až do 23.30, aby děti měly ráno překvapení. Cenné rady a konzultace mi téměř on-line poskytovala internetová kamarádka: pekarka z Labuznik.com.
Recept na těsto mám od další kamarádky – Leničky Krojidlové:

Recept na perník pro stavbu perníkové chaloupky

 • 50 dkg hladké mouky,
 • 10 dkg moučkového cukru,
 • 4 lžíce medu,
 • 2 celá vejce,
 • 1 lžička jedlé sody,
 • 2 lžičky koření – medový perník (od Vitany)

Mouku promícháme se sodou. Vejce, cukr a med třeme společně v míse, přidáme koření. Hmotu po částech zpracujeme s moukou. Ručně vypracujeme tuhé těsto. V lednici necháme odpočívat 1 – 3 dny. Těsto se vyválí na placku o 5 mm.

Zdobila jsem s bílkovou polevou, ale stále s ní bojuji – jednou se podaří, dvakrát ne. Vykreslenou ruku také nemám, většinou se spoléhám na tečkování a čárkování . Letos jsem na perníkovou chaloupku vyzbrojená koupenou vykrajovací formičkou. Takže mi došlo, že je nejvyšší čas začít s pečením perníčků. Takže jdu zadělat těsto. Moc pozdravů posílá Marie Tomšů – toffo

Pernikova chaloupka_2

Děkuji toffo za opravdu pěkný perníkový recept! Chybí vám čas, zručnost a nadání skládat perníčkovou cihličku k cihle? Obraťte se na odborníky, kteří dodávají perníkové chaloupky na klíč! Ale počítejte s tím, že se připravíte o jedinečnou zábavu. S takovým perníkovým projektem si totiž může vyhrát celá rodina. Jestli si vaše děti myslí, že moderní Ježibaba nebydlí v chaloupce, ale v perníkovém srubu, vytvořte si stavbu jiného druhu :-)

Soutěž utkaná z vůně perníku a vašich šikovných rukou. 

Reklama

Zde si můžete objednat mou kuchařskou knihu Rande s gurmánkou v české kuchyni.

V případě objednávky na www.titanovepanve.cz uveďte prosím na podporu našeho webu
v políčku pro poznámku heslo "Gurmanka".

9 komentářů k příspěvku „Perníková chaloupka“

 1. Gurmánka.cz říká:

  Tahle chaloupka je vážně pohádková :-) Hned bych si šla kousek perníčku uloupnout. Jak se tak na to dívám, byla by to okenice :-)

 2. Pivli říká:

  Hm, tak na tohle bych nesebrala odvahu. Sestavila bych možná nějakou tu kůlničku, ale takovou pohádkovou chaloupku tedy ne…:-)

 3. Gurmánka.cz říká:

  Pivli: I perníková kůlna by byla cool :-)

 4. vlaďka říká:

  Když ta naše už není aktuální :,( Ale stejně sem na ni hodím link, protože i po roce jsem patřičně hrdá :) http://bistro.florentyna.cz/index.php/ostatni/priloha/jak-ubytovat-jezibabu
  Letos se nám do dvou víkendů strávených nad perníkovou chaloupkou chtít nebude, doufám, že místo toho budeme budovat opravdickou :)

 5. Gurmánka.cz říká:

  Vlaďko, tak jsem tu tvou perníkovou chalupu zakomponovala do článku tady: http://www.gurmanka.cz/2009/11/nefalsovana-pernikova-architektura (použila jsem tvůj link, protože se ti vážně povedla). Díky za oživení perníkové rubriky ;-)))

 6. Madla říká:

  Nádherná chaloupka, to musí být voňavé bydlení :-)

 7. amy říká:

  Nádherná chaloupka, to musí být voňavé bydlení :-)

 8. amy říká:

  Nádherná chaloupka, to musí být voňavé bydlení :-) jo a hned bych si ji dala do pusy

 9. amy říká:

  a hned bych si ji dala do pusy

Zanechte komentář