Dezerty a sladké hříchy

Bublanina – nestárnoucí hit léta

59 komentářů

DSC_0031 bublanina s třešněmi

Třešně mají právě teď svou zralou sezónu, jsou na vrcholu a žádají si nějakou famózní recepturu. Nejlépe by bylo, kdyby se podařilo bez velké námahy ohromit. Rozhodla jsem se tak, jako každý rok. Tu největší hromádku třešní sním jen tak a té druhé učiním staré dobré kulinární vyznání lásky. Upeču bublaninu. Tentokrát s návratem do starých babičkovských časů a nebudu z těch třešní ani pecky dolovat ven důmyslným odpeckovačem, kterého jsem majitelkou. Ona te pecka totiž dává třešním v bublanině docela zajímavou chuť.

Na bublaninu může existovat klidně stovka receptur, ale já sahám po svém prastarém spolehlivém receptu. Vlastní přípravou se nezdržím déle než 10 minut a za dalších 20 minut bude upečeno. Ideální např. k nedělní snídani. Třešně na stromě nevydrží v tomto horkém počasí věčně, nakonec jich letos opravdu moc není, proto není radno s třešňovou bublaninou otálet. Domácí bublanina je ten pravý červencový zážitek a skutečný hit léta. S receptem se můžete přesouvat od jednoho ovocného stromu k druhému. Touto dobou už to klidně mohou být meruňky. Ani meruňková bublanina nemá chybu. Když na bublaninu půjdete od lesa, už teď může být borůvková, malinová …

DSC_0024 bublanina s třešněmi

Výborný univerzální recept na bublaninu

dnes vás zvu na třešňovou a odvažovat budeme snadnou “hrnečkovou metodou”

 • 3 celá vejce
 • 1 čtvrtlitrový hrnek pískového cukru
 • 1 čtvrtlitrový hrnek smetany
 • 2 čtvrtlitrové hrnky polohrubé mouky
 • 1 prášek do pečiva
 • tuk a hrubá mouka na vymazání koláčového plechu
Vejce prošleháme v míse s cukrem (metličkou či vidličkou), vlijeme šlehačku, mouku rozmíchanou s práškem do pečiva a připravíme lité těsto.
 
DSC_0003 bublanina příprava těsta
 
Pečicí plech vymažeme tukem, vysypeme moukou. Předehřejeme troubu na 180 °C.
 
DSC_0004 bublanina těsto
 
Těsto vlijeme na plech, poklademe třešněmi a bez otálení vložíme do horké trouby.
 
DSC_0007 bublanina před pečením
 
V horkovzdušné troubě je za 20 minut pečeno. 
 
DSC_0010 bublanina s třešněmi upečená
 
Nechte se svést tímto hitem měsíce zralého ovoce a zakousněte se do třešní.
 
zralé třešně
 
Třešně: nejen chutnají, ale snižují hladinu kyseliny močové v těle a preventivně působí proti dně. Jsou osvědčenou přírodní medicínou proti zánětům, paradentóze a artritidě, obsahují mnoho vitamínu C, kyseliny listové (pro nervy a mozek), vápníku (pro kosti a zuby), železa a též velké množství draslíku (zabraňuje zadržování vody v těle) a jódu. Podle nejnovějších průzkumů je dokázáno, že konzumace třešní má velmi dobrý vliv při léčbě cukrovky. Mimo to jsou skvělou dietní potravinou, neboť podporují vylučování. Budete-li je trhat bez stopky, mají poloviční trvanlivost. Nejchutnější jsou samozřejmě naprosto čerstvé. Snězte jich kolik hrdlo ráčí, ale dejte pozor na nevhodnou kombinaci s tekutinou. Při konzumaci většího množství třešní se doporučuje nějakou dobu nepít, protože jinak si můžeme způsobit zažívací potíže.
 
 DSC_0026 bublanina s třešněmi

Pro oko dodám zasněžení moučkovým cukrem a vyskládanou bublaninu na talíři ještě stihnu obložit symbolickou čerstvou atrakcí, čerstvými třešněmi … podávat budu stylově pod obsypanou třešní … nejlépe k nedělní snídani … a vykouzlím tak pravé Lucullské hody.

Víte že, do Evropy (Itálie) se třešně dostaly z Malé Asie a prý za to může vážený římský konzul a vojevůdce Lucullus (117-56 př. Kr.)? Říká se, že po vítězné bitvě nad pontským králem Mithridatem VI. (kolem roku 70 př. Kr.) ho plody třešní okouzlily a vzal je s sebou domů jako jednu z trofejí válečného tažení. Když se vydáme po stopách samotného názvu, dostaneme se přes íránsko-turecké označení keras k latinskému názvu carasus až k slovanskému čerša, ruskému čerešnja, slovenskému čerešně – a tady už je opravdu jenom krůček k těm našim třešním.  Druhů třešní a višní je víc jak 1000, ale asi nejznámější a nejoblíbenější jsou právě srdcovky, chrupky a každý už ochutnal i nakyslé třešně ptačí (ptáčnice). Spatřit třešně můžeme i politice. Stal se z nich symbol Komunistické strany Čech a Moravy. Waldemar Matuška udělal ze zralých třešní parádní hit, když zpíval Jó třešně zrály. Neslušelo by se zamlčovat jeden báječný třešňový moučník původem z Francie – Clafoutis, moučník lehký jak pírko (recept pro vás mám už nachystaný).

Co uděláte s třešněmi vy je jen na vás 🙂 Jen to musíte udělat opravdu rychle, protože brzy budeme mít “po třešních.”

Pokud máte zájem nahlédnout do mé kuchařské knihy nebo si ji zde objednat, bude mi ctí a potěšením.

59 Komentářů

 1. Šárko, třešně sice mají svou sezónu (tak jako meruňky, broskve…), ale v supermarketech vypadá situace zcela jinak. Na třešně člověk skoro nenarazí, meruňky, pokud jsou, tak jsou tvrdé a předražené atd. Obdobný stav se nachází hned vedle u zeleniny. Čím to? Ale zpět k bublanině, která je jedním slovem perfektní. Až na nějaké třešně narazím, tak doufám, že nějakou tu bublaninu také spáchám. S oblibou do těsta přidávám ještě měkký tvaroh (já ho vlastně strkám skoro všude :-D). Jen mám obavu, že až třešně splaším, tak je s přítelem zbaštíme jen tak (a třeba je zapiju i mlékem, i když se na třešně nemá pít). Přeji krásné slunné dny.

 2. coco-choc:

  I já přeji krásné slunné dny, i když jsou už poněkud přesluněné a dávají nám všem pořádně zabrat 🙂 Na třešně mám letos štěstí, stihla jsem jich pár zbaštit jen tak a ještě se dostalo na bublaninu. Na pultech supermarketu jsem se s třešněmi setkala, ale faktem je, že byly předražené. Já využívám komfortu vlastní zahrady, ale když jedu kolem lákavého stánku, tak zastavím a zběsile nakupuji. Meruňky z Moravy byly báječné a už začíná i borůvkobraní. Borůvkový koláč si určitě neodpustím 🙂

 3. Hotovo, upečeno a zítra si pěkně nabalíme bublaninu do práce ke kafínu, aby se ta vedra dala aspoň příjemně ustát 🙂 Nakonec jsem ale třešně přece jen vypeckovala, abych si mohla bublaninu vychutnat bez zbytečného rušení a prodlev. Jinak musím říci, že jsem docela hezlé třešně koupila jak v Bille v Dejvicích, tak i u ťaňťanů taky tam – ty byly výstavnííí. Takže na závěr mi nezbývá než poděkovat za recept na lahodné lité těsto. Jednoduchost je taky jeho předností.

 4. HanaS:
  Tak to bude zítra parádní pracovní pauza s kávou a sladkou dobrotou 😉 Já se přiznám, že jsem vlastně po mnoha letech nepeckovala, protože mi asi někdo někam schoval ten zázračný vynález na vyjmutí pecky z třešní. Takhle to dopadá, když se člověk pustí do stěhování kuchyně. To potom není nic na svém místě. Občas se i objeví něco dávno zapomenutého. Kuriózní je, že jsem objevila na konci zahrady jednu zapomenutou divokou třešeň, o které jsem neměla ani ponětí. Dokonce jsou na ní zralé plody! :-))) Zítra se na ní vrhnu a možná podniknu nové pátrání po zmizelém odpeckovači.

 5. Recept je výborný,ale toho ovoce tam milé kuchařky a kuchaři dejte 2x i 3x tolik.Nebojte se,neuděláte \”brousek\”,přidejte o trochu více
  prášku do pečiva a pečte pomalu!Úspěch je zaručen.Ať Vaši hosté nehledají třešně nebo jiné ovoce lupou!

 6. Tak upečeno a spokojenost….tyhle recepty…hop, šup a je hotovo….mám velmi v oblibě. Já jsem teda ručně 🙂 odpeckovávala.

 7. Looks nice but isn\’t there a base to the cake?

 8. Drahá Šárko, ani já letos neodolala, včera jsem si na naší zahradě natrhala třešničky (než si na nich ptáčci smlsnou nadobro) a hurá do s nimi do kuchyně 🙂 A teď už se chladí vyvoněná bublanina na okenním parapetu očekávajíce příchodu rozmlsaných strávníků 😉
  Je pravda, že jsem vypeckovala, aby mi \”brblálisti\” nemohli nic vytknout, za to třešní jsem jim dopřála požehnaně 🙂
  Jinak všem přeji krásně prožitý první chladnější den, tedy alespoň u nás, na Chodsku 🙂

 9. V+S:

  Ovoce si každý dá podle chuti 🙂 Když peču třešňovou, dáváme třešni vedle třešně jen s malým pravidelným rozestupem. A chutná to božsky a třešní je v puse pořád plno. Díky za komentář a přeji hezké léto. Š.

 10. Mia:

  Recepty hop-šup aneb raz-dva-tři a je hotovo jsou zaručeně nejžádanější 🙂 I já jim ráda dám přednost. A tentokrát jsem po dlouhé době neodpeckovávala a užívala si to plivání třešňových pecek 🙂 Díky za zprávu a jsem moc ráda, že chutnalo!

 11. Elkanah:

  Jak jsou doma brblálisti, tak to se musí s peckami opatrně :-))) Úplně si představuji tu vyvoněnou bublaninu, jak sedí na parapetu a všichni místní špačkové brblají, že na ně už žádné třešně nezbydou 🙂 Letos se jich opravdu moc neurodilo. Ale na jednu bublaninu to vystačilo, tak si nemůžu stěžovat. Zdravím na Chodsko a přeji krásné léto a jenom samou pohodu. Šárka

 12. Opakovaně se mluví o bublanině, která je vlastně piškotovou buchtou. Moje maminka dělala skutečnou
  bublaninu vždy, když jsme nasbírali borůvky. Udělala husté palačinkové těsto, to vylila na vymazaný a hodně rozpálený plech, navrch hodně borůvek a upekla. Než se dopekl další plech, byl ten předchozí už snědený, baštilo se to ještě horké, no paráda. A fakt to dělalo bubliny, no bublanina! Zkuste to. Zdravím.Jitka

 13. Právě mám dopečeno,bublanina je úžasná,máme ji borůvkovou…mňam…moc děkuji za skvělé recepty..

 14. Jitka:

  Tuhle verzi bublaniny také znám 🙂 Pekla se na plechu v kachlových kamnech u naší babi a voněla na sto honů. Z lesních jahod jsem ji měla nejraději. Ovšem musím se zastat i tohoto receptu, který je rychlý a těsto báječně nadýchané a nechybí v něm ani dost pěkných autentických bublin. Správná bublanina by měla být vždycky nadýchaná a pěkně porézní. Budiž všechny dobré recepty pochváleny, ty babičkovské obzvláště vychváleny. Zdravím též, Šárka 😉

 15. Zdeňka:
  Moc děkuji za vyzkoušení a za dobrou zprávu z vaší kuchyně 🙂 Prima víkend přeji, Šárka

 16. Šárko ahojky a hned v úvodu chválím. Bublanina nemá chybu, tak jako všechny tvé recepty. Tvou knihu vlastním – skvělá. Já mám raději bublaninu s višněmi. Hodně pěkného tvoření.

 17. zdenkazov:

  Díky za milou pochvalu jak receptu, tak knihy 🙂 Višně jsou báječné, o tom není pochyb, ale je to jediné ovoce, které na mé zahradě neroste a to je škoda Hodně pěkného a úspěšného tvoření i tobě. Měj se hezky, zdraví Šárka

 18. poradte mi prosim, jaky je idelani rozmer plechu na toto mnozstvi testa na bublaninu? je to vecny boj u me…. 🙂 bud mam plech mensi nebo vetsi…. dekuji

 19. veronika:

  spolehla bych se na klasický pečicí plech, který je součástí každé trouby. Použít se může i plech menší, ale je nutno počítat s tím, že bublanina bude poněkud vyšší. Já tentokrát použila plech o rozměru 38 x 32. Když není plech, může se použít i pekáček a těsto rozdělit na dvě dávky. Přeji hezkou neděli a pokud se pustíte do pečení, tak ať se to povede a chutná 😉 Šárka

 20. Dnes jsem pekla vaší bublaninu a je výtečná. Lepší recept jsem ještě neochutnala, tak si ho s dovolením už na věčné časy půjčím a budu ho chválit kudy budu chodit. Děkuju :))))

  • Romana:

   Neskromně přiznám, že já si to myslím také 🙂 Právě proto už jiný recept nehledám a zrovna o víkendu jsem ji pekla také. Tentokrát ve staré remosce po babičce, která mi po ní zůstala. K remosce i nějaký ten třešňový strom na pěkné zahradě s domkem, ve kterém babiččin duch ještě stále přetrvává a oživuje mé vzpomínky, kdykoli se tam dostanu. I obyčejná bublanina může mít daleko větší význam 🙂 Děkuji za vyzkoušení, za milý komentář a ať nám to léto chutná! Jeho vůně není jenom v třešních z bublaniny 🙂 Mám zálusk na meruňky a už se těším na borůvky. V lednici odpočívá miska čerstvě natrhaných jahod 🙂

 21. Opravdu jednoduché a báječně nadýchané. Děkuji za vaše stránky a za přemíru inspirace, kterou jsem tu načerpala. Pěkný víkend všem přeje Jolana

  • Jolana:

   Já děkuji za to, že jim věnujete čas a recepty žijí svůj život i v jiných kuchyních 🙂 Pochvala je mi milá, protože mám radost, že se vše podařilo tak, jak mělo a jak to já prezentuji a vychvaluji. V opačném případě mě to vždycky mrzí, ale je to tím, že když dva dělají totéž, nemusí to být totéž. Mám radost, že se bublanina podařila. Léto má mnoho vůní, ale horké třešně v bublanině jsou jednou z těch nejpříjemnějších.

 22. Právě jsem bublanimnu dopekla. Jahodovou… :o) Chutná výborně, ale…nemám jí tak nadýchanou 🙁 Dělala jsem na klasický velký plech, asi je třeba dvojitou dávku. To by tak odpovídalo. Zkoušela jsem už několik receptů, ale některé byly nadýchanější.

 23. Vanessa:

  Tak to přeji dobrou chuť 🙂 Jahodová je výtečná! Proč ta vaše není tak nadýchaná, to opravdu nevím. Mně se vždycky povede přesně tak, jak ji vidíme na fotografii a jsem s ní spokojená. Ale proč nevyzkoušet jiný recept, který máte osvědčený? Vaření je zábava a experimentování je teprve tím pravým dobrodružstvím. Díky za zprávu a přeji pěkný \”jahodový\” večer 🙂

 24. Právě jsem dopekla bublaninu dle Vašeho receptu – a to malinovo-borůvkovou … :oDD Je vynikající, krásně voní a chutná božsky! Nádherně nadýchaná a mooooooooooc dobrá!!! Díky za výborný recept 🙂

 25. Právě jsem upekla vaší bublaninu,jen s maličkou vyjímkou.Smetanu jsem doma neměla,tak jsem si pomohla mlékem a šlehačkou v prášku. I tak je bublanina naprosto nadýchaná a úžasná. Je vytažená z trouby sotva dvacet minut a už jí půlka není 😀 Děkují 😉

 26. P.S.: Je ostružinová a naprosto neodolatelná 🙂

 27. Šmoulinka:

  Potěšení na mé straně 🙂 Ostružinová je zcela jistě neodolatelně neodolatelná 😀
  Díky za zprávu! Šárka

 28. Hezkou neděli =) Právě jsem muži upekla třešňovou, odjížděl s kolegy na pracovní víkend, tipuju, že zítra do snídaně nevydrží! Kousek jsem ochutnala i já a nemůžu než pochválit. Recept je ultra rychlý, chuť sice očekávatelná (což neznamená, že by nebyla dobrá =D a tak není na škodu uložit si pečicí návod, který se vždycky povede 😉 Těším se na další dobroty od Vás, Šárko, moc ráda čtu (a zkouším) Váš blog!

  • Kamila:

   Hezký zbytek nedělního večera 🙂 I já oceňuji ultrarychlou přípravu a očekávatelnou chuť staré dobré bublaniny 🙂 Zítra si konečně načešu zralé třešně a nenechám si ujít příjemně prožitý čas u trouby, ze které bude vonět třešňová bublanina. Děkuji za milý komentář a za vyzkoušení rcp na třešňovou klasiku. Mějte se krásně a těším se na další setkání v komentářích. Šárka 😉

 29. Ahoj, tak jsem zkusil tu bublaninu s rybízem a je super. Tento recept je fakt dobrý 3 vejce tři hrnky smetana a hotovo. čet jsem několik receptů, ale tento je nejj. Rychlé jednoduché a pro každého. Jo a nadýchané sem to měl dobře, vejce jsem šlehal s cukrem vidličkou.. a paráda nevidím v tom háček, možná paní zapomněla na prášek do pečiva. Mirek

 30. Mirek:

  Bublanina je rychlovka, která se musí podařit, protože nám nedává téměř žádný prostor pro chybu 🙂 To je na ní sympatické. Díky za zprávu a za vyzkoušení receptu. Šárka

 31. Paní Šárko,
  zrovna jsem dopekla bublaninu a je úžasná :D, ještě jsem nikdy tak výbornou nejedla, žiji ve Španělsku, tak jsem zvědavá, co mi na ni řekne přítel s jeho rodinou :), ale určitě je nechám beze slov :D. Fakt výborná, jelikož jsem dostala spoustu třešní, tak zítra chci vyzkoušet váš další receptík Clafoutis – vypadá báječně, tak jsem zvědavá jak se mi povede :D. Jste skvělá 🙂
  Mějte se moc krásně a užívejte léta

 32. Dana:

  Milá Dano,

  posílám slunečný pozdrav do Španělska (poslední dny prý teploty v ČR neměly v celé Evropě konkurenci :-).
  Čerstvé třešně jsou dokonalé ovoce! V podstatě si jejich začátek vždy spojím s tímto mým domácím receptem na bublaninu. Jsem potěšená, že se vám vydařila a že opravdu chutná. Pamatuji si, jak jsem vyzkoušela spoustu receptů na tuhle jednoduchost než jsem si vyladila tento přesně podle mého gusta 🙂

  Receptem na sladkou bublaninu se toho dá v partnerském vztahu vyjádřit mnohem víc 🙂 Doufám tedy, že to přítel patřičně ocení a vy z toho budete profitovat a pochvala od něj vám zpříjemní nejen ten dnešní den. Láska prochází žaludkem, to opravdu platí! 🙂 Mějte se moc hezky a děkuji za vyzkoušení receptu i za následný milý a pochvalný komentářem. Clafoutis určitě vyzkoušejte, tím se nikdy nic nezkazí. Srdečně zdraví Šárka 😉

 33. V receptu je šlehačka, v postupu smetana. Tak co?

 34. Dnes jsem i ja zkusila tento recept na bublaninu.Musim rict ze jinou uz delat nebudu.
  Vynikajici!!!
  dekuji a doporucuji dal

 35. Andree: díky za zprávu 😉 krásné léto přeje Šárka / Gurmanka.cz

 36. Musím souhlasit s Andreou! Bublanina je vynikajíci, rychlá, bez zbytečného nádobi. Jedna miska, jeden pekáč 🙂 Super ! Díky

 37. Yva:

  Když v létě peču, snažím se o co nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak to zvládnou 🙂 Tato bublanina je sázka na jistotu a léta jinou nedělám. Díky za zprávu a za kompliment pro bublaninu 🙂 Krásné léto přeje Šárka /Gurmánka

 38. Už jsem ji pekla od 22.7. 4x a těším se, že vyzkouším s ostružinami

 39. Už jsem ji pekla od 22.7. 4x a těším se, že vyzkouším s ostružinami

 40. Moc velká dobrota, už dlouho sháním takhle rychlý a přitom dobrý recept. Děkuje celá naše rodina.

 41. Habka:

  Potěšení je na mé straně 🙂 U nás doma se jiná nepeče, protože tato bublanina je už mnou upravená na naši chuť a nikdo jinou už dlouhá léta nechce. Děkuji za milý komentář s pochvalou 🙂

 42. Dnes jsem vyzkoušela upéct… a už jsem i ochutnala… a je naprosto luxusní :o) Díky moc za tenhle recept a ukládám si mezi své ;o)

 43. Markéta:

  Tak to mám radost za dobrou zprávu 🙂

 44. Dobrý den,
  dnes jsem vyzkoušela a bublanina je luxusní, asi nejlepší, co jsem kdy pekla 😉
  Moc děkuji za recept!

  • Lucecitka:

   Díky za zprávu 🙂 Přiznám se, že jsem během let vyzkoušela několik různých postupů, ale tento je pro mě také nejlepší, proto se o něj ráda dělím zde na webu. Díky ještě jednou za pozitivní ohlas a ať si to třešňové léto stihneme pořádně užít! U nás na zahradě je do třešní ještě daleko, ale už se na bublaninu také chystám. Srdečně zdravím, Šárka 🙂

 45. Dobrý den,
  dnes jsem upekla Vaši bublaninu, všechno ok, krásně naskočila, ale mám dojem, že mohla být trochu víc vláčná. Dala jsem všechno, jak je psáno, ale možná to bude tím, že jsem měla jenom 12% smetanu, příště do ni dám trochu oleje, nebo másla. Je trochu sušší, ale i přesto, že je v ní hodně vypeckovaných třešní, drží pohromadě a dá se krásně nakrájet.
  Krásné léto přeje Dana.

 46. Velice chci tímto poděkovat za úžasný recept ! Třešně jsou v obchodech velice drahé,ale přesto neodolám s nákupem. Rychlá bublanina a výborná a moji tři kluci a můj muž včetně mě samé…jsem si moc pochutnali 🙂 Držela jsem se přesně Vašeho receptu a nemohu si ho vynachválit. Recept ukládám ke svým oblíbeným receptům.

  S pozdravem Elena.

  • Elena:

   Velice děkuji za vyzkoušení receptu a za milý komentář plný dojmů od plotny! 🙂 Je pravda, že jsem si recept na bublaninu tak trochu každé léto ladila až jsem se dopracovala k tomuto výsledku, se kterým jsem i já velmi spokojená. Dnes jinou bublaninu nepeču. Je lehká a nadýchaná, přesně taková, jak to máme u nás doma rádi 🙂
   Některé recepty, které jsem v minulosti zkoušela, byly opravdu ve výsledku suché a dusivé, což žádnému pečivu neprospívá. Ještě jednou díky a mějte se krásné léto. Srdečně zdraví Šárka 🙂

 47. Dobrý den, máte naprostou pravdu, je to hit léta a kouzlo kafíčka a bublaniny je pro mě na terase neodolatelný zážitek. Akorát na mě na Facebooku vyskočily recepty na bublaniny podle https://www.pomodo.cz/stitky/bublaniny takže buď udělám opět podle vašeho univerzálního hrníčkového, nebo zkusím bublaninu s ovocem v kombinaci kiwi a jahody. Mějte krásný víkend, Mar

 48. Miluju bublaninu, tahle vypada hodne dobre, ale řeším postavu, takže je pro mě lepší nějaká zdravá verze bublaninu. Objevila jsem tuhle fitness bublaninu bez tuku a cukru https://www.bajolafit.cz/recept/fitness-tresnova-bublanina/ a je fakt super.

 49. Myslím, že je tam chyba, použila jsem šlehačku a 2 čtvrtlitrové hrnky mouky, asi stačí jeden, bublanina byla suchá.

  • Martina: Děkuji za zprávu 🙂 Předností tohoto receptu je právě to, že bublanina není suchá. Tento můj recept je spolehlivý, léty vyzkoušený a kdyby nebyl tak vychytaný, v mé kuchyni by se neujal a ani bych se s ním nechlubila 🙂 To ovšem neznamená, že ta vaše bublanina nemohla být trochu jiná, než ta moje. I když se dodrží recept, může to být jen zdánlivé. Např. rozhoduje množství třešní v těstě, výška těsta (na rozměru použitého pečicího plechu či formy rozhodně záleží!), teplota trouby je zcela zásadní, protože bublanina by měla mít těsto hezky porézní, mechově nadýchané a mělo by být pečené tak akorát, aby suché nezůstalo. Určitě platí i to, že když dva lidé vezmou jeden recept, výsledek se bude trochu lišit. Je důležité, aby si každý své domácí recepty dotáhl k dokonalosti v závislosti na vlastní chuti. Receptů na bublaninu je opravdu mnoho, ale já ten náš měnit nebudu 🙂 Hledání ideálních receptur je svým způsobem zábava, ale já tuto etapu mám za sebou a spoléhám se na ty naše domácí osvědčené. Zdravím, přeji prima léto a ať se v kuchyni daří hledat si ty nejideálnější cesty k báječným recepturám, které ohromí nejen rodinu, ale i široké okolí. To hledání je vlastně přitažlivé a zábavné 🙂

 50. Vynikající bublanina. Díky moc za recept. Jako vždy spokojenost. Pěkné léto. G.

Přidal komentář