Maso

Kuřecí nugetky na majoránce

0 komentářů

Kuřecí nugetky na majoránce – soutěžní recept č. 1, autor receptu: Otto Plášek

Soutěž na léto 2012 

Kuřecí nugetky na majoránce

Suroviny:

  • 1kg kuřecích prsou
  • balení čerstvé majoránky 30g
  • olej, sůl, máslo

 

Postup:

Kuřecí prsa nakrájíme na nugetky, osolíme a v půl deci oleje rozmícháme na jemno nasekané lístky ze stonků čerstvé majoránky a vetřeme do nakrájeného kuřecího masa. Takto naložené ochucené maso dáme odležet do lednice nejlépe do druhého dne. Rozpálíme si s trochou oleje steakovou pánev a maso na něm opečeme rychle zprudka do zlatavé barvy, aby nebylo vysušené. Jakmile je maso hotové tak ho dáme bokem a udržujeme teplé. Do výpeku na pánev dáme kostičku másla a vytvoříme lehkým promícháním trochu chutné šťávy. Pro milovníky hub (žampionů) doporučuji společně s masem opéct i pár plátků čerstvých hub a podávat společně s masem. Podáváme s vařeným bramborem a pikantní tatarkou.

 

autor soutěžního receptu: Otto Plášek

SOUTĚŽ NA LÉTO 2012:

Vyhrajte titanové nádobí za recept připravený na letní téma. Uvařte něco dobrého a letně naladěného na grilovací pánvičce. Někdo může excelovat v letní kuchyni, druhý být pěkně v pohodlí domova. Podmínkou je vymyslet recept tak, aby to byla oslava jídla a léta. Letní vaření je spjato nejen s vůní a chutí, ale je v něm skryto mnohem víc magie. K receptu můžete přidat třeba i malý příběh, který s vaším jídlem souvisí. Potom už stačí jídlo vyfotit, popsat jeho přípravu a zaslat ho na emailovou adresu info@gurmanka.cz. Recepty budou zveřejněny a nejlepší výtvory oceněny pěknou cenou z kolekce titanového nádobí. Výherce snad potěší i můj nový kalendář Domácí kuchyně 2013.

Začátek soutěže byl právě vyhlášen.

Ukončení je stanoveno na 20. srpna.

Hlavní cena do soutěže je grilovací titanová pánev Gigant.

Krásné a voňavé léto všem, co se k nám přidají, ale i těm, kteří se zajdou jenom kouknout a přivonět 🙂

www.gurmanka.cz

www.titanovepanve.cz

 

Objednat kuchařskou knížku: Pokud máte zájem nahlédnout do mé kuchařské knihy „Rande s gurmánkou“ nebo si ji zde objednat, bude mi ctí a potěšením.

Přidal komentář