Publicistika a zajímavosti

Perníčková soutěž – finále

9 komentářů

pernicky A 

Tak mi tu visí ve vzduchu několik tipů, koho by odměnila porota …  Ale vybrat mohu jenom tři 🙁 Jsem ráda, že na prvním místě se objevila ve všech případech Katka. Zde je rozhodování jednoduché. Zbylá 2 místa jsem musela určit podlé svého vědomí a svědomí. Po přečtení příspěvku od třetí porotkyně Helli, jsem se rozhodla v duchu “do třetice všeho dobrého” a s velkým respektem a úctou ke starých perníkovým tradicím, souhlasit bez výhrad s její nominací a ustanovit i čtvrté místo.

1. místo získává Katka a její romance “Čekání na sníh”

2. místo získává Beruška se svými pravými pardubickými perníčky

3. místo získává Gabriela se svými moravskými perníčky

4. místo – sice nebylo v plánu, ale tahle perníčková paráda si zaslouží ocenit – perníčky pečené s láskou od Petry

Poděkování patří absolutně všem, kteří se zapojili. Všechny perníčky byly krásné! Jednoduše proto, že “zlaté ručičky” nikomu z vás nechyběly. Vybrat jen omezený počet byl nelehký úkol. Omlouvám se všem šikovným perníkářkám, na které se v našem hodnocení nedostalo. Jejich příspěvky jsou ozdobou perníkové rubriky a za to jim patří obrovský dík.

Přeji Vám pohodové a voňavé Vánoce.

pernicky SProsím všechny výherkyně, aby mi zaslaly svou poštovní adresu emailem na info@gurmanka.cz 

Děkuji porotkyním za kamarádskou fundovanou výpomoc 🙂

 

9 Komentářů

 1. Posílám velkou gratulaci všem vítězkám, porotkyním dík za jejich nelehké hodnocení a Šárce velký dík za uspořádání soutěže. Rozhodování o vítězích muselo být krutě těžké, ale zvládly jste to všechny čtyři na jedničku. Všem přeji krásné a perníkem provoněné Vánoce.

 2. Také gratuluji víítězkám! Určitě nebylo lehké vybrat ty nej, protože všechny perníkářky byly šikovné a já je obdivuji, protože se zdobením perníčků si moc nerozumím.

  Vítězná trojice je podle mého gusta, stejně jako cena navíc, za perníčky pečené s láskou. Ale věřím, že finální rozhodování opravdu nebylo jednoduché.

 3. Říkala jsem si, jak tohle může někdo vyhodnotit? Jednalo se o smršť krásně prezentované lidové tvorby. Netroufala bych si ukázat prstem na tři vítězné příspěvky, protože bych měla pocit, že škodím těm, které jsem neoznačila. Poklona Šárko za nápad s porotou. Bylo moc pěkné pročítat řádky od třech zkušených dam. Helli se k tomu postavila skutečně čelem a šla po stopách tradice. Moc se mi líbilo vaše finální vyhodnocení s přihlédnutím právě k těmto skutečnostem. Ostatně ty vaše perníčky byly opravdu skvostné. Tak jako vy sama.

  Přeji všem lidem dobré vůle krásné Vánoce.
  Se srdečným pozdravem Mirka H.

 4. Všem zúčastněným gratuluji! Perníčky se povedly všem dokonale a budou ozdobou vašich vánočně prostřených stolů. Škoda do nich kousnout 🙂

  Mirka H. – Máte pravdu, že jsem to viděla jako neřešitelný problém, ale děvčata z poroty hodně pomohla a určila jednohlasně vítěze a uštědřila moc milé pochvaly i těm příspěvkům, které sice nevyhrály, ale za pozornost rozhodně stály. Helli to pojala skutečně v duchu lidové tradice. Díky ní jsem se seznámila s tvorbou pravých tištěných perníků a byla to cenná zkušenost, ke které bych se nejspíš sama nedobrala, prože bez krásně vyřezávaných forem od zručného řezbáře by to nešlo.

  Díky za milé komplimenty a přeji vám též příjemně prožité vánoční svátky a mnoho domácí pohody.

  S pozdravem
  Šárka Škachová

 5. Lenko: Já děkuji za účast opravdu všem. Bez Vás by ta soutěž byla nezajímavá 🙂 Já jsem sice přidala nějaký ten článek, ale nejsem zručná perníkářka, tak to bylo jen tak na okraj. Tahle voňavá rubrika se vážně povedla a bude mě i ostatní inspirovat k dalším perníkovým výkonům a dodá chuť osmělit se trochu víc 🙂

 6. Tak já se přiznám bez okolků, že jsem z výhry opravdu naměkko, nesmírně mě to potěšilo a chci hrozně moc poděkovat dámám porotkyním za opravdu úžasný přístup i za tu práci, kterou Vám to všechno muselo dát (tím spíš, že teď před Vánoci nikdo nevíme, kam dřív skočit, tak si toho Vašeho plného nasazení velice vážím). Těší mě moc, že jsme se jaksi ocitly na stejné vlně, i já vnímám perník jako takové voňavé poselství ze starých časů, jedno z mála, které nám zbylo dodnes. Perníčkování je taková úžasná hra, pokaždé jiná, při které si odpočineme, porozjímáme, nadýcháme se vůní jak z ráje a aby se perníček neokoukal a nesedal na něj prach, nakonec ho s chutí sníme a napečem si zase nové… Přiznám se, že nejvíce mě potěší, když si na mých perníčcích obdarovaní pochutnají – proto nejraději peču pro děti, ty to umějí dokonale!
  Všem Vám přeji voňavé a zasněžené, požehnané vánoce!

 7. Gratuluji vítězkám :), ale není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. A za sebe jsem spokojená, že se maminčiny perníčky líbily.
  Všem krásné Vánoce!

 8. Také moc gratuluji vítězkám,paní Katka byla opravdu nejlepší,
  hluboce před vámi smekám a určitěse nechám inspirovat pro příští rok…
  Všem přeji krásné,klidné,pohodové a letos snad i \”bílé\” Vánoce !!!

 9. Hm, tak nevím, jestli byly vítězky spokojené a jestli měly z ceny radost. Krom Katčina se tu žádný komentář neobjevil? 🙁

Přidal komentář